Jak wyprowadzić plamy z satyny

Satynowa tkanina atrakcyjnie wygląda i idealnie nadaje się do szycia świątecznych strojów. Jeśli znajdziesz na ubraniu plamy spróbuj usunąć go jak najszybciej. Ponadto, nie należy zapominać, że atlas wymaga starannego mycia.

Jak wyprowadzić plamy z satyny

Trzeba

  • Skrobia ziemniaczana, papierowe ręczniki, żelazko, terpentyna, benzyna lakowa, mleko, odplamiacz.

Instrukcja

1
Usuń plamy za pomocą adsorbentów – skrobi ziemniaczanej, толченого kredy lub talku. Nanieść środek na zanieczyszczoną powierzchnię tkaniny, przykryć chusteczką lub białą ściereczką i umieścić ładunek. W tej pozycji, pozostawić na kilka godzin. Przed praniem otrząsnąć proszek szczotką.
2
Umieścić podkładki na deskę do prasowania w tej rozszerzonej stanie. Z odwrotnej i twarzy stron zanieczyszczonego miejsca dołączyć промокательную papier lub chusteczkę. Następnie прогладьте plama z tłuszczu. W miarę oczyszczania zmieniaj serwetki. Następnie wypierz atlas w pralce na zrównoważonym trybie z proszkiem do uparty plam.
3
Użyj terpentyna do usuwania śladów szminki i fluidu. Zwilż wacik w rozpuszczalniku i wytrzeć plamę od krawędzi do środka. Następnie wypierz ubranie jak zwykle. Jeśli za pierwszym razem nie udało się wyczyścić tkaninę, powtórz procedurę od nowa.
4
Wyczyść plama atramentu w następujący sposób. Wlać do miski ciepłe mleko i zanurzyć ją działka tkaniny. Zostaw na jakiś czas. W miarę usuwania plamy wymieniać płyn. Po płukania ubrań w bieżącej wodzie i wyprać w ciepłym roztworze wody z mydłem.
5
Wytrzeć plamę z farby olejnej white-спиритом. Tylko przed użyciem upewnij się, że narzędzie nie uszkodzić materiał. Aby to zrobić, umieścić kilka kropli rozpuszczalnika na szew odzieży i odczekać 5-7 minut. Jeśli w tym okresie czasu z tkaniny nic złego się nie stało, proszę kontynuować czyszczenie. Namoczyć wacik w benzynie lakowej i dołączyć do plamki z farby. Przez jakiś czas oczyść. Opłukać atlas w bieżącej wodzie i wyprać.
6
Spłukać plamę z krwi pod strumieniem zimnej wody. Gdy tkanka zostanie wypierz z высокоактивным proszkiem. Застарелое ciśnienie miejscu wstępnie застирайте z mydłem lub należy.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.