Jak wybrać ryby wędzone

Wybierając ryby wędzone, trzeba zachować szczególną ostrożność. Zapach wędzonki może maskować pierwotne zły stan surowców,które mogą stać się przyczyną zatrucia pokarmowego, wywołując na przykład, zatrucie jadem kiełbasianym.

Jak wybrać ryby wędzone

Trzeba

  • – wędzona ryba

Instrukcja

1
Koniecznie powąchaj ryby wędzone, przed tym, jak ją kupić. Jeśli czujesz, że nawet najmniejsze chemiczne zapachy, lepiej od razu zrezygnować z zakupu. Wędzona ryba wysokiej jakości obsługi emituje zapach drzewnego dymu, a przy tym musi być ostry, a delikatny. Jeśli ryba nie pachnie, to również jest powodem do niepokoju, najprawdopodobniej, zapach zdążył odparuje i produkty czerstwy.
2
Zbadaj skórę ryby. Jeśli na niej można zobaczyć oryginalny obraz z wciskane komórek od коптильной sieci – to jest dobry znak, bo oznacza, że przetwarzanie surowców była wysokiej jakości i jak najbardziej naturalnej. Wielkość tych komórek nie ma znaczenia. W przypadku, gdy powierzchnia w dotyku jest szorstka, malowanie nierówna, najprawdopodobniej, ryby przetworzone środkami chemicznymi i kupować nie warto.
3
Zwróć uwagę na uszkodzenia ryb skóry: obecność rys, wgnieceń itp. Jeśli to ma miejsce, to jest oczywiste – ubiegły okres przechowywania ryb. Na bokach ryby nie powinno być jasnych pasków, tak jak oni sygnalizują naruszenie technologii procesu wędzenia. Taka ryba może być za mało прокопчена i stanowić zagrożenie zakażenia.
4
Jeśli kupujesz ryby gorącego wędzenia, to bierz pod uwagę fakt, że musi z łatwością oddzielić od kości. Ryba na zimno lub na gorąco, wręcz przeciwnie, powinna być gęsta, suchawy i tłuszczu. Nie panikuj, jeśli na jej powierzchni są ślady białego nalotu, zgodnie z zasadami w niej dodaje się duże ilości soli.
5
Zwróć uwagę na datę ważności produktu. W opakowaniu próżniowym ryby, gotowane metodą na zimno lub na gorąco, przechowywany nie dłużej niż 90 dni, gorącego wędzenia – nie więcej niż 60 dni. W zwykłej lodówce распакованная ryby są przechowywane, odpowiednio, 14 i 6 dni.
logo
Kategoria:
Żywność

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.