Jak roztopić miód kandyzowany

Miód znany jest ze swoich korzystnych właściwości i korzystny wpływ na organizm człowieka. Często spożywają, ale zdarza się, że засахаривается. To naprawić i przywrócić miodzie jego pierwotnego stanu jest możliwe własnymi siłami.

Jak roztopić miód kandyzowany

Instrukcja

1
Rozpuścić miód w kąpieli wodnej. Krystalizacja glukozy i sacharozy powoduje, że początkowo płynny miód staje się twardy, z wyraźnie zaznaczonymi kryształami. Przywrócić mu dawną strukturę możliwe przy pomocy wzrostu temperatury. Potrzebne są słoik i dwa garnki (jeden mniej inny). Przełożyć kandyzowany miód w słoiku, w garnku większej mapie wlać wodę i postawić na silny ogień.
2
Poczekaj, aż wrzenia wody, odrzucić ogień do średniego. Umieścić w garnku mniejsze tak, aby ona została ustalona na uchwytach. Poziom wody nie powinien dochodzić do dna małej кастрюльки. Ten sposób jest dobry tym, że miód będzie się nagrzewać stopniowo i w trybie oszczędzania, bez przegrzania.
3
Zainstaluj puszkę z кристаллизованным miodem w małej patelni. Dalej trzeba czekać od piętnastu do trzydziestu minut (w zależności od ilości miodu). Stopniowo zacznie się rozpuszczać i kupić oryginalną płynnej struktury. Ważne jest, aby trzymać na patelni na małym ogniu, tak jak nadmierne ogrzanie może spowodować zniszczenie niektórych enzymów, po czym miód będzie nie tak korzystne. Przechowywać rozpuszczoną miód w zamkniętym słoiku, w ciepłym i chłodnym miejscu. To pozwoli zachować jego właściwości i strukturę.
4
Umieść miód w ciepłej pokoju. Należy pamiętać, że przy tym sposobie растапливание miodu może zająć więcej czasu. Doskonale nadaje parowa lub sauna. Pozostaw w niej pojemniki z miodem na dwadzieścia – dwadzieścia pięć minut. Po tym zabierzcie ją w chłodne miejsce. Jeśli nadanie miodu płynnego stanu nie potrzebujesz pilnie, to możesz zostawić go w pobliżu kuchenki lub baterii – otrzymasz wynik w ciągu kilku dni, a może i tygodnie.
Należy zwrócić uwagę
Możesz umieścić miód w słoiku, a raz w rondelku, ale po rozpalaniem trzeba będzie przełożyć go w zamkniętą szklaną lub plastikową opakowania.

Porada
Należy śledzić poziom wody w garnku podczas korzystania z kąpieli wodnej – ona dość szybko paruje i trzeba ją uzupełniać.

logo
Kategoria:
Żywność

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.