Jak wybrać przekąskę do piwa

Różnorodność przekąsek do piwa duża. A odmian i gatunków piwa jeszcze więcej. Ich wzajemne połączenie zależy od walorów smakowych tego i innych, jak i od indywidualnych preferencji. A czasem z braku czasu na gotowanie lub poszukiwania odpowiednie przekąski. Ale jeśli nigdzie się nie spiesz, sprawdź w praktyce kombinacje, uznanych klasycznych na całym świecie.

Jak wybrać przekąskę do piwa

Instrukcja

1
Kieruj się zasadą: słodki – słodki, gorzki – z gorzkim. Ale wybierajcie przekąski tak, aby gorycz (lub słodycz) piwa nie заглушила w pełni ich smak. Jednak od tej zasady jest wyjątek: połączenie klasycznej czekolady z mocnym хмельным piwem.
2
Kombajny delikatna piwo z delikatną przekąskę, a bogaty – z obfitym jedzeniem. Intensywność smaku napoju składa się z takich czynników, jak twierdza, хмелевая gorycz, подслащенность, charakter słodu. Dlatego przy wyborze przekąski zawsze należy pamiętać słodycz, gorycz, газированность, nasycenie i ostrość smaku piwa. Weź pod uwagę i to, w jakiej porze roku postanowił zafundować sobie piwo z odpowiednią przystawką. Gorącym latem lepiej dać pierwszeństwo i łatwe odmian napoju, i łatwe przekąsek, a zimą bardziej obfitej żywności z mocnych odmian.
3
Eksperymentując ze smakami, możesz dać pierwszeństwo i kontrast. Jeśli chcesz, aby piwo nadal приглушило smak jedzenia, łączyć lekkie piwo z tłustych. Smak piwa typu бирмикс, z czekoladową nutę, połączyć z десертным czekoladą. Kontrast można tworzyć, łącząc jasne piwo z сытными przekąski, grill.
4
Wypróbuj sprawdzone kombinacje. Włókniste porter doskonale połączone z тушеным, pieczonym mięsem lub kurczakiem z grilla. Do niego podejdą ostrygi lub ser roquefort (tak jak i inne ostre odmiany sera, opcjonalnie z warstwami krowa gnój pleśni). Piwo typu пилснер lub lager dobrze komponuje się z pieczonymi kiełbaskami lub pieczone wieprzowiną. Piwo można zjeść i owoców morza (krewetki, kalmary). Nadaje się zwykły solone ryby, najlepiej tłustych gatunków.
5
Kombajny owocowe piwo lub ламбик z lekkimi десертными kuchni, jeśli chcesz trzymać się zasady jednolitości. Wraz z tym, do takich odmian piwa można przygotować запеченную ryby lub drób.
logo
Kategoria:
Żywność

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.