Jak wybrać port com

Port COM jest dość przestarzałą formą podłączenie do komputera dodatkowych urządzeń. Niektóre programy mogą wymagać obecność tego połączenia w komputerze w celu wykonywania przez nich określonych funkcji. W tych przypadkach tworzone są wirtualne porty COM.

Jak wybrać port com

Trzeba

  • – komputer.

Instrukcja

1
Po podłączeniu drukarki za pomocą portu COM kliknij polecenie Drukarki i faksy w panelu sterowania komputerem i sprawdź. Czy pojawi się urządzenie w systemie. Jeśli nie, koniecznie sprawdź jego podłączenie do komputera. Należy zwrócić uwagę, zabezpieczone czy zbiorników wtyczki drukarki.
2
Wybierz w panelu sterowania menu ustawienia sprzętu i wprowadź ustawienie podłączonego przez port COM urządzenia. Wybierz połączenie z internetem w celu pobrania sterownika automatycznie lub ustaw go ręcznie za pomocą specjalnego pokrętła, idącego w zestawie.
3
Sprawdź w menu drukarek i faksów, pojawiła się tam nowa jednostka sprzętu. W przyszłości podczas konfiguracji, drukowania lub innych przypadkach, gdy potrzebna jest drukarka i wystąpi problem z portem połączenia, otwórz ustawienia połączeń urządzeń i wprowadź odpowiednią opcję połączenia, po czym poczekaj, aż identyfikacji urządzenia w systemie. Zazwyczaj odnosi się to do starych modeli drukarek, ponieważ port COM jest dość przestarzały interfejs. To samo odnosi się i do innych urządzeń, np. telefonów starszych modeli, aparatu, skanera i tak dalej.
4
W przypadkach, kiedy w systemie pojawia się zbyt wiele portów COM i jest dość trudno od razu zorientować się, który z nich wskazywać po podłączeniu, usuń niepotrzebne opcje w menedżerze urządzeń. On otwiera z zakładki „Sprzęt” w opcjach menu „Mój komputer”. Jest to szczególnie ważne, gdy tworzony jest kilka portów wirtualnych połączeń. Po prostu wskaż wśród nich niepotrzebne pozycje i kliknij przycisk Delete. Jeśli masz czasami pojawiają się problemy z portami, zainstaluj ponownie sterownik płyty głównej, pobierając go ze strony internetowej dewelopera.
Porada
Staraj się korzystać z urządzeń z interfejsem USB.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.