Jak wybrać dobry rower w 2017 roku

Rower jest jednym z najbardziej demokratycznych form transportu. Przecież na nim będą mogli jeździć i dzieci, i dorośli, i nawet ludzie w podeszłym wieku. Na rowerze można dokonywać na rodzinne spacery, jest bardzo dobre dla zdrowia, i w ogóle, po prostu przyjemnie pojeździć na nim. A aby wybrać odpowiedni dla ciebie rower, wiedzieć trzeba trochę.

Jak wybrać dobry rower

Instrukcja

1
Rowery zwykle spadają na dzieci, nastolatków i dorosłych. Oprócz tego, jest męski i żeński opcje. Również duże można podzielić na turystyczne, miejskie, szosowa i górskie. Przy czym każdy z tych typów można przypisać do amatorów, полупрофессиональной i profesjonalnej technice.
2
Jednym z najbardziej popularnych rowerów jest amatorski. Doskonale nadaje się dla początkujących, jak i profesjonalistów. Jego główne zalety — dość niska cena oraz uniwersalność konstrukcji. Taki rower można szybko naprawić samodzielnie, ponieważ części zamienne można kupić w każdym sklepie.
3
Полупрофессиональный rower kosztuje znacznie drożej i lepiej amatorskiego. Na tej technice można wykonywać skomplikowane велопоходы, więc taki model jest bardziej odpowiedni dla tych, którzy wybrali jako swoje hobby, jazda na rowerze.
4
A dla sportowców profesjonalistów dostępny jest specjalny sprzęt, który jest sprzedawany osobno i może kosztować jak przeciętny samochód. Nie jest tanie i obsługa takich rowerów.
5
Ale jaki by rower wybierzesz, musisz wiedzieć i brać pod uwagę jego podstawowe właściwości jezdne. Tak więc, na przykład, ramę roweru należy wybrać wzrostu – jego wysokość powinna być o około 10 cm poniżej pasa. Również rama nie pozwoli ci się zmęczony przeciwprzepięciowa podczas jazdy.
6
Bardzo ważne jest również wybrać rower z wygodnym siodłem. Zazwyczaj spacerowe, rowery produkowane z długimi i szerokimi siedliskiem, a wyścigowe – z wąskimi i sztywne. Kobiety najlepiej nadają się rowery o szerokim siodłem. Aby było ci wygodnie, siodełko można regulować.
7
Nie na ostatnim miejscu przy wyborze roweru zajmują koła. Tutaj są brane pod uwagę ich rozmiary, felgi, opony, a także ilość szprych. Lepiej wybrać rower z aluminiową obręczą. Szprychy wykonane również w dużej mierze z aluminium. Zazwyczaj jest ich około 32 tysiące, ale u kół rowerów górskich ze względu na większe obciążenia bywa 36.
8
Bardzo ważne jest również obecność na rowerze hamulców. Dla większości dwukołowego charakteryzuje techniki nożne тормозые mechanizmy. Ale ponieważ w niektórych modelach pedały są bardzo wygodne, lepiej wybrać rower z hamulcami ręcznymi.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *