Jak wrócić do odliczenia od podatku za szkolenie

Jeśli pracujesz i uczysz się, masz prawo uzyskać społeczny podatkowy odliczenia od państwa. Jest to 13% wpłaconej przez ciebie kwoty uczenia się. Odliczenia można uzyskać nie tylko jeśli płacisz za siebie, ale i w przypadku płatności szkolenia braci, sióstr lub własnego dziecka. Dostać go można, studiując i ucząc swoje dzieci, w wieku do 24 lat, w wieku przedszkolnym, szkół, wyższych celów edukacyjnych, a także na kursach kształcenia ustawicznego, placówkach kształcenia. Procedura uzyskania ulgi podatkowej ma szereg pewnych niuansów, których nieznajomość pozbawić cię prawa do zwrotu.

Jak wrócić do odliczenia od podatku za szkolenie

Trzeba

  • – pomoc w formie 2НДФЛ za okres, w którym poddaje deklaracja 3 NDFL;
  • – deklaracja w formie 3 NDFL;
  • – zaświadczenie z uczelni, w której uczysz się ty, lub twoje dziecko;
  • – umowa z instytucją edukacji.
  • – umowa z instytucją edukacyjną;
  • – kopie dokumentów płatniczych za szkolenie.

Instrukcja

1
Do dokonania odliczenia od podatku za szkolenie należy dostarczyć do organu podatkowego deklarację w formie 3-PIT. W niej wprowadź kwotę dochodu, którą otrzymali za rok sprawozdawczy cyfrę potrącana z podatku od dochodu i kwotę wpłaconą na szkolenie. Do deklaracji należy dołączyć dokumenty potwierdzające o swoich wydatków na szkolenia. To dowód płatności (kwota musi być wpłacona w tym roku, za który składasz deklarację), zaświadczenie z uczelni, zaświadczenie od pracodawcy w formie 2-PIT. W pokwitowania szkolenia muszą stać twoje F. I. O, w przeciwnym razie urząd skarbowy odmówi zwrotu.
2
Deklaracja dostępna do 30 kwietnia roku następującego po miesiącu sprawozdawczym. Czyli jeśli chcesz uzyskać zwrot podatku za 2011 rok, trzeba będzie dostarczyć deklarację do 30 kwietnia 2012 roku. Według kodeksu Podatkowego, masz prawo złożyć deklarację w ciągu 3 lat od daty płatności uczenia się. Można na przykład złożyć w 2014 roku podatkowego za 2011, 2012, 2013 roku.
3
Wypełnioną deklarację można zanieść do urzędu osobiście, wysłać z przedstawicielem (wymagane pełnomocnictwo) lub przesłać pocztą z inwentaryzacji inwestycji. Specjalista sprawdzi twoje dokumenty, zazwyczaj na камеральную sprawdzanie trwa 3-4 miesiące, jeśli będzie trzeba, zażąda od ciebie dodatkowe dokumenty uzupełniające. Kwotę odliczenia zwrócona na konto. Zazwyczaj podatek prosi o otwarcie konta koniecznie w Pko.
4
Jeśli chcesz uzyskać odliczenie z pieniędzy przeznaczanych na edukację dziecka, ważne jest, aby bezpośredni forma szkolenia była albo w umowie, albo w pomocy z instytucji. Jeżeli dziecko uczęszcza do przedszkola, będzie można oddać do odliczenia tylko za dodatkowe usługi edukacyjne. Cena usług powinny być udzielona osobnym wierszu w umowie.
Należy zwrócić uwagę
Zobacz odliczenia za edukację dziecka, można tylko w przypadku, gdy uczy się w pełnym kształcie i jego wiek nie więcej niż 24 lat. Możesz uczyć się w dowolnej formie (stacjonarne, niestacjonarne, wieczornej), w odniesieniu do wydatków na naukę, nie ma takich ograniczeń.

Instytucja edukacyjna, w którym uczysz dziecko lub uczysz się sam, musi mieć licencję.

Porada
Zwrot odliczenia za własną naukę nie może przekraczać kosztów więcej niż 120 000 pln. Czyli maksymalnie można odzyskać 15600 pln. Jest to wartość wszystkich portalach potrąceń: na szkolenia, na leczenie. W przypadku płatności uczenia się dziecka maksymalna kwota do odliczenia 50 000 zł, przysługuje łącznie na 2 rodziców, odliczenie maksymalnie 6500 rubli na obu rodziców.

logo
Article Categories:
Podatki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *