Jak wypełnić dokument do odliczenia podatku

Ustawodawstwem federacji rosyjskiej mogą zwracać 13% wydatków, ale to odnosi się tylko do tych osób, które płacą do budżetu państwa podatek dochodowy. Do tego jest wypełniona deklaracja ustalonej formie, do wynajecia w skarbowym wraz z pakietem dokumentów. Cechy wprowadzeniu informacji w deklaracji i wykaz dokumentacji zależy od tego, na jaki odliczenia ubiega się podatnik.

Jak wypełnić dokument do odliczenia podatku

Trzeba

  • – program „Deklaracja”;
  • – pomoc 2-PIT;
  • – paszport, NIP;
  • – Kodeks podatkowy federacji ROSYJSKIEJ;
  • – pakiet innych dokumentów (w zależności od rodzaju odliczenia, na który się ubiegamy).

Instrukcja

1
Obecnie opracowany specjalny program do wypełniania deklaracji. Składa się z czterech kart. W pierwszej wpisuje się zadania warunków. Należą do nich rodzaj deklaracji, pokój organu podatkowego, znak podatnika i rodzaj dochodów wypełniającej dokument.
2
Druga zakładka składa się z informacji o декларанте. W tej rubryce wpisz swoje nazwisko, imię, imię ojca, numer dowodu osobistego (lub innego dokumentu tożsamości). Wpisz pełny adres domu, mieszkania, w którym są zarejestrowane. Wprowadź swój numer telefonu kontaktowego. Jeśli inspektorów pytania, będą mogli uzyskać od was informacje, kontaktując się z tobą.
3
W trzeciej zakładce pasują dochody. Wpisz nazwę firmy, gdzie można wykonać swoją własną funkcję. Miesiąc wprowadź kwoty wynagrodzenia za ostatnie półrocze. Jeśli działają na pracę po pracy książkę, to wprowadź kod dochodów 4800, oznaczające inne dochody.
4
Czwarta karta wypełnia się w zależności od rodzaju odliczenia, na który się ubiegamy. Jeśli chcesz uzyskać standardowy odliczenia, to wiedzcie, że użytkownik jest uprawniony do 400 zł co miesiąc do miesiąca, podczas gdy twój dochód łączną nie przekroczyła 40 000 pln. Jeśli masz dzieci, to dla każdego dziecka i odejmuje 1000 pln miesięcznie.
5
Wiele osób studiuje zaocznie i na podstawie wynagrodzenia, a państwo zwraca studentom 13% z nakładów na edukację. Do tego oblicz sumę środków pieniężnych, kwota przeznaczona na studia za ostatni semestr (pół roku). Wpisz ją w polu społecznych odliczeń.
6
Przy zakupie, na przykład, mieszkania przysługuje majątkowe w wysokości odliczenia. Na karcie są wprowadzane informacje o nieruchomości, w tym adres, a także sposób nabycia. Wprowadź datę rejestracji prawa własności do mieszkania, domu. Napisz kwotę wydaną na zakup mieszkania. Tutaj, zgodnie z prawem, można włączyć koszty naprawy (zakup materiałów, opłaty prac), ale muszą być udokumentowane.
7
W zależności od tego, jakiego odliczenia chcecie dołączyć pakiet dokumentów. Poznaj ordynacji podatkowej, w którym wykaz dokumentacji szczegółowo opisany. Należy pamiętać, że pomoc 2-PIT jest obowiązkowa, więc poproś ją na swojej pracy.
logo
Kategoria:
Podatki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.