Jak znaleźć dług podatków

Wszyscy obywatele Federacji Rosyjskiej mają obowiązek płacić podatki na swoje dochody i majątek. Jeśli naliczaniem PIT wynagrodzeń zajmuje się pracodawca, to inne rodzaje opłat, należy określić i płacić do budżetu samodzielnie. Przy tym często można się pomylić w obliczeniach lub zapomnieć o terminach zapłaty. Na ten przypadek federalnej służby podatkowej federacji ROSYJSKIEJ usług na swojej stronie internetowej wszystkich podatników określenia obowiązków podatkowych w trybie online.

Jak znaleźć dług podatków

Instrukcja

1
Odwiedź stronę internetową inspekcji podatkowej federacji ROSYJSKIEJ link http://www.nalog.ru/. Na górze strony pojawi się poziomy pasek, w którym należy wybrać sekcję „E-usługi”. Znajdź w rozwijanym menu link „Poznaj swój dług”. Kliknij na nią.
2
Zapoznaj się z informacjami o usłudze udostępniania danych o obowiązku podatkowego. Przed przystąpieniem do korzystania z usługi, należy potwierdzić swoją zgodę na udzielenie danych osobowych. Kliknij na przycisk „zgadzam się”.
3
Wprowadź niezbędne informacje na zapytanie „Dane podatnika”. Tutaj należy podać swoje nazwisko, imię i imię odojcowskie, po czym prawidłowo wpisać kod identyfikacyjny. W pole „Region” kliknij na strzałkę menu rozwijanego i wybierz adres, który pan jest pracownikiem urzędu skarbowego. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych, wypełnij pole poprawności kodu, a następnie kliknij na przycisk „Znajdź”.
4
Uzyskaj informacje o jego zaległości podatkowe. Tutaj mają okazję wydrukować pokwitowanie płatności, którą można dostarczyć do oddziału „Sbierbanku Rosji”. W przypadku braku zaległych płatności podatków pojawić się napis „Zaległości nie ma”. Jeśli uważasz, że nie płacić jakiś podatek, to najprawdopodobniej na niego nie nadszedł jeszcze termin do zapłaty lub w ostatnim okresie za tobą stać nadpłaty, która pokryła długu. Te informacje należy uzyskać w oddziale kontroli podatkowej.
5
Zarejestruj „moje konto” na stronie internetowej federalnej służby podatkowej federacji ROSYJSKIEJ. W rezultacie otrzymasz możliwość ciągłego monitorowania płatności podatków, co eliminuje powstawanie zaległości. Uzyskać login i hasło można w oddziale urzędu skarbowego według miejsca zamieszkania, pisząc odpowiednie oświadczenie.
logo
Article Categories:
Podatki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *