Jak wypełnić платежку podatku УСН

Najprostszym sposobem kształtowania rachunki do płacenia jednego podatku w związku z zastosowaniem УСН – skorzystać ze specjalnej usługi na stronie internetowej federalnej służby podatkowej Rosji. To pozwoli uniknąć błędów w tytule swojego podatku, co gwarantuje osiągnięcie pobraniem odbiorcy.

Jak wypełnić платежку podatku УСН

Trzeba

  • – komputer;
  • – dostęp do internetu;
  • – pokój swojego urzędu skarbowego.

Instrukcja

1
Przejdź do strony internetowej federalnej służby podatkowej Rosji i kliknij link „Wypełnij zlecenie”. Jest ona dostępna na stronie głównej i w zakładce „E-usługi”.
2
Wpisz kod swojego podatku (ИФНС) w przeznaczonym dla niego polu. Kod jest четырехзначным: dwie pierwsze cyfry – kod regionu (ten, co wskazuje na tablic rejestracyjnych znakach samochodów), ostatnie – pokój inspekcji. Jeśli od momentu otrzymania numeru NIP nie zmienił adres zameldowania lub siedzibę, możesz po prostu użyć pierwsze cztery cyfry numeru NIP – i to jest twój kod ИФНС. Po każdym kroku kliknij przycisk „Dalej”.
3
Wybierz swoją komunalne edukacja.
4
Wybierz rodzaj płatności. Dla sprawy istotne opcja „bezgotówkowych”.
5
Wybierz w zależności od sytuacji rodzaj płatności – zapłata podatku, opłaty lub zaliczki.
6
Jeśli wiesz KBK, wprowadź go, jeśli nie, po prostu kliknij „Dalej”. W drugim przypadku wybierz grupę podatki „Podatek dochodowy zyski”.
7
Wybierz grupę podatki „Podatki na łączny dochód”.
8
Wybierz opcję w zależności od ich przedmiotu opodatkowania – przychody lub różnicy między nimi i kosztami.
9
Wybierz swój status – osoba prawna lub przedsiębiorca indywidualny.
10
Wybierz podstawa płatności – płatności bieżących lub inny wariant, na przykład, dobrowolna spłata zadłużenia – w zależności od sytuacji.
11
Wybierz okres, za który уплачиваете podatku lub zaliczki. W pierwszym przypadku jest to dzielnica, w drugim roku. Wybierz z menu odpowiedni okres.
12
Wprowadź datę wypełnienia deklaracji. Jeśli jej jeszcze nie mają, po prostu kliknij dalej.
13
Umieść znacznik wyboru w polu „Wypełniać dane identyfikujące” i wprowadź dane o firmie lub NIESPRAWNY.
14
Kliknij przycisk „Tworząc zlecenie”.
15
Zapisz na swój komputer plik z wygenerowanym платежкой. Można go wydrukować, aby zapewnić pieczęcią i podpisem i przesłać do banku lub przesłać do systemu „Bank-klient” w celu późniejszego przekazania do banku na wykonanie przez internet.
logo
Kategoria:
Podatki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.