Jak wprowadzać pokarmy stałe dziecku w 4 miesiące

Najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko matki, ale посетпенно ono przestaje spełniać wszystkie potrzeby rosnącego organizmu i przychodzi czas karmienia. W przypadku, gdy dziecko jest karmione mieszanką, zapoznanie się z nowymi produktami następuje znacznie wcześniej, dzieci przynęty wprowadza się w 3-4 miesiące.

Jak wprowadzać pokarmy stałe dziecku w 4 miesiące

Instrukcja

1
W tym wieku dziecko staje się bardziej energiczny i plac mieszanina nie jest już w pełni zaspokaja potrzeby rosnącego organizmu. Przed tym, jak wprowadzić pokarmy stałe w 4 miesiące, należy skonsultować się z pediatrą. On najlepiej może podpowiedzieć, od czego należy zacząć w konkretnym przypadku.
2
Jako pierwszego karmienia można użyć kaszy, warzywa lub owoce. Kasze są zalecane dzieciom, źle się silny spadek wagi. Warzywa nadają się dla małych dzieci, które mają problemy z trawieniem. Owoce są uniwersalne i są dobre w każdym przypadku, ale po nich dość trudno jest przekonać dziecko do jedzenia warzyw.
3
Decydując się, z czego dokładnie zacząć przynęty dziecka w 4 miesiące, przygotować małą porcję nowego dania bezpośrednio przed użyciem. Pierwsi korzystają alergików warzywa i kasze. To cukinia, kalafior, brokuły. Z kasz biorą te, które nie zawierają glutenu: ryż, kasza gryczana, kukurydza.
4
Najlepiej dawać nowy produkt w godzinach porannych. W tym przypadku można obserwować reakcję organizmu na pokarmy stałe. Po raz pierwszy poproś dziecko nie bardziej łyżeczki puree lub kaszy.
5
Jeśli dziecko odmawia jedzenia, nie nalegaj. Nowy smak może zawstydzać dziecka. Odłóż wprowadzenie tego żerowania na jakiś czas, możliwe, że za kilka tygodni dziecko będzie degustować danie z wielką przyjemnością.
6
W przypadku, gdy w ciągu dnia dziecko krzesło normalny i brak alergiczne wysypki na skórze, następnego dnia rano porcja wzrasta. Do normalnego objętości nowy produkt wysyłany w ciągu tygodnia.
7
Następnie należy odczekać chwilę i wprowadzić następny przynęty nie wcześniej niż po 5-7 dniach. To pozwoli układu pokarmowego dziecka dostosować się do nowych produktów.
Porada
Nie zaleca się wprowadzenie pokarmów uzupełniających w czasie, gdy dziecko wykonywane są szczepienia lub gdy jest chory. W tej sytuacji ryzyko objawów alergicznych jest znacznie wyższa.

logo
Kategoria:
Rozwój dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.