Jak wprowadzać pokarmy stałe dziecko

Wprowadzenie żywienia niemowląt jest jednym z najważniejszych etapów, świadczących o przejściu dziecka na nowy poziom rozwoju. Nadmierny pośpiech w tej kwestii może przyczynić się do powstania alergii i chorób układu pokarmowego, dlatego zapoznanie się dziecka z nowymi produktami należy przeprowadzać ostrożnie.

Jak wprowadzać pokarmy stałe dziecko

Instrukcja

1
Wprowadzenie pokarmów uzupełniających zależy od tego, na jakim typie piersią znajduje się dziecko. Mleko w największym stopniu spełnia wszystkie potrzeby rosnącego organizmu, więc pospiesz się z nowymi produktami dla dzieci, вскармливаемого mlekiem matki, nie warto. Urozmaicać dietę można w 5-6 miesięcy. Dzieci, które znajdują się na sztuczne karmienie, wprowadzać owoce, warzywa lub kaszy można już od trzech miesięcy, ale najlepiej skonsultować się w tej sprawie ze swoim pediatrą. Dokładnie wie, jaki jest stan układu pokarmowego dziecka i może polecić konkretny rodzaj produktów i termin ich wprowadzenia.
2
Najczęściej owsianka zalecają dzieciom, źle się silny spadek wagi. Są one w największym stopniu radzą sobie z tym zadaniem. Owoce chętnie jedzą wszystkie dzieci, a warzywa dobrze pasuje tym, którzy mają problemy z krzesłem. Po dokonaniu wyboru, pozostaje tylko zakupić odpowiednie posiłki dla dzieci, lub przygotować go samodzielnie.
3
Wprowadzenie karmienia dziecka rozpoczyna się od małych dawek. Jako pierwszy próby stosowany ziemniaki lub kasza na czubku łyżeczki na pierwsze karmienie rano. Pozwala to prześledzić reakcję przewodu pokarmowego na nowy produkt. Jeśli zaburzenia żołądka lub zmian skórnych nie obserwuje się to w następujący rano porcja wzrasta do wielkości łyżeczki do herbaty. Stopniowo wniosła do objętości, jaką dziecko w bardzo młodym wieku.
Należy zwrócić uwagę
Między wprowadzeniem różnych produktów musi być określony przerwę, to pozwala układu pokarmowego dziecka szybciej dostosować się do nowego.

Porada
Jeśli u dziecka występują objawy alergiczne, to wprowadzenie pokarmów uzupełniających należy wstrzymać, aż do całkowitego zniknięcia wysypki. Dopiero po tym można zacząć próbować inny produkt, inaczej zrozumieć, jak dziecko reaguje na nowe jedzenie, nie będzie można.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.