Jak rozpocząć przynęty dziecka

Prędzej czy później każda mama boryka się z pytaniem o прикорме dziecka. Eksperci zalecają, aby zacząć wprowadzać nowe produkty do diety dziecka z 6 miesięcy, w małych dawkach. Przy tym istnieją pewne zasady.

Jak rozpocząć przynęty dziecka

Trzeba

  • – warzywa (cukinia, marchew, kalafior, ziemniaki);
  • – owoce (jabłka, gruszki);
  • – zbóż (mąka kukurydziana, ryżowa, gryczana);
  • – mięso (indyk, kurczak, cielęcina, wołowina);
  • – ryby morskie (nie jest gruba).

Instrukcja

1
Pierwszy przynęty do karmienia dziecka należy wprowadzać małymi dawkami. Kawałek jedzenia musi się mieścić między palcem wskazującym i kciukiem. Jedzenie powinno być z prawidłowego i zdrowego menu, mamy, dobrze gotujący i gotowane. Głównym zasilaniem dziecko nadal powinno być mleko matki. W ten sposób, dając w małej dawce nowego produktu, można stopniowo zacząć tworzyć kulinarne zachcianki dziecka.
2
Nie zaczynaj pierwszy przynęty z owoców. Tak można wypracować u dziecka skłonność do słodyczy. Jako nowy produkt doskonale nadają się warzywa: marchew, kalafior, cukinia. Są one mniej alergenów. Przynęty niech w pierwszej połowie dnia, zaczynając od jednej łyżeczki. Stopniowo dawkę należy zwiększyć do 2-4. Nie domagaj się na spożywanie pokarmów uzupełniających, jeśli dziecko nie chce go przyjąć. Być może jeszcze nie czas.
3
Do przygotowania puree warzywa ugotować, nie dodając soli. 1 raz w tygodniu danie wprowadzić nowy produkt. Przy tym dzienniczek, wskazując w nim co i kiedy dawali dziecku. W ten sposób, obserwując reakcję dziecka, będziesz wiedzieć, które produkty są odpowiednie dla niego w danym okresie życia. Jeśli u dziecka pojawiła się wysypka lub zaczęły się problemy z krzesłem, eliminuje ten lub inny składnik z puree co najmniej na miesiąc. Uwaga: to nie oznacza, że niniejszy produkt jest szkodliwy dla dziecka.
4
Przygotować przynęty samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się kupić słoik gotowego puree, należy zwrócić uwagę na termin przydatności do spożycia i warunki przechowywania.
5
Do gotowania warzyw skorzystaj пароваркой, w niej maksymalnie zachowują witaminy. Zagnieść je przy pomocy blendera. Bliżej do 1 roku warzywa zagnieść widelcem. Twoje dziecko będzie uczyć się żuć małe kawałki jedzenia samodzielnie. Danie zawsze miejmy tylko свежеприготовленным.
6
Po 1-2 miesiąc po wprowadzeniu do przynęty warzyw można zadowolić swojego dziecka кашкой. Do tego celu nadają się: kasza gryczana, kukurydziana lub ryżowa. Gotować owsiankę na wodzie, nie dodając soli i cukru. Przed gotowaniem kaszę dokładnie przepłukać, osuszyć i posiekać w młynku do kawy.
7
Po kaszy w przynęty można wpisać: owoce (jabłka, gruszki), несдобное fotelik ciasteczka, gotowane mięso (wołowinę, indyka, kurczaka, cielęciny), morskie ryby. Przy tym nie zapominać o odstęp między nowymi produktami.
logo
Article Categories:
Opieka nad dziećmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *