Jak leczyć wysypkę u dziecka

Prędzej czy później niektórzy rodzice borykają się z takim problemem, jak wysypka u dzieci. Ona sprawia wiele kłopotów i wpływa na samopoczucie dziecka, więc wskazane jest, aby wiedzieć, w jaki sposób można poprawić stan skóry i złagodzić swędzenie.

Jak leczyć wysypkę u dziecka

Trzeba

  • – seria, szałwia, rumianek;
  • – w proszku dla niemowląt;
  • – leki przeciwhistaminowe.

Instrukcja

1
Przed tym jak leczyć wysypkę u dziecka, należy wyjaśnić przyczyny jej pojawienia się. Wielu chorób, takich jak odra, ospa, szkarlatyna, charakteryzuje się wysypka na skórze, dlatego w pierwszej kolejności konieczne jest, aby wykluczyć możliwość takiego zakażenia.
2
Dość często wysypka u dziecka pojawia się z powodu przegrzania. Aby pozbyć się pocenie się choroby, należy jak najwięcej dawać skórze oddychać. Pod wpływem słońca i powietrza wysypki bledną i stopniowo znikają. Pomaga w tym przypadku sucha proszkowanie, który zmniejsza stan zapalny.
3
Kiedy wysypka towarzyszy alergie pokarmowe, w pierwszej kolejności należy obliczyć i wykluczyć produkt, wywołujący tę reakcję. Bez otrzymania alergenu w krew wysypka przestaje się rozwijać. Dając dziecku leki przeciwhistaminowe, można w ciągu kilku dni do osiągnięcia redukcji trądziku, ale w pełni skóra zregeneruje się znacznie później. Okres regeneracji zależy od intensywności uszkodzeń i może trwać nawet kilka tygodni. Ale najlepiej w tej sytuacji skonsultować się z pediatrą, ponieważ to właśnie on pomoże dobrać odpowiednią dietę i lek przeciw alergii.
4
Także łagodzi stany zapalne napar z nadmanganianu potasu, który został dodany do wody. Preparat rozcieńczony w wodzie, po czym dodaje się do kąpieli. Woda powinna być blado różowy kolor. Bardzo ważne jest, aby odcedzić napar przed rozcieńczeniu, w przeciwnym razie pojedyncze kryształki nadmanganianu potasu, nie w pełni растворившиеся w wodzie, może powodować oparzenia błon śluzowych. Niedobór manganu w tym, że ona nadmiernie wysusza skórę.
5
Niezależnie od przyczyny pojawienia się wysypki, zmniejszyć swędzenie i zmniejszyć stan zapalny pomogą kąpiele z ziołami. Najlepiej uspokaja skórę seria. Aby przygotować z niej wywar, 100 g suchego surowca zalać litrem wrzącej wody i moczyć w kąpieli wodnej przez kwadrans. Wtedy trzeba tylko odcedzić wywar i dodać go do wody do kąpieli. Dla dzieci bierze się mały zbiorniczek, bardziej dorosłego dziecka można po prostu wypłukać roztworem serii i nie zmywać go.
Należy zwrócić uwagę
W okresie letnim u dzieci, podatne na alergiczne высыпаниям, często następuje okres remisji. To daje podstawy, by sądzić, że słońce i świeże powietrze są najlepszymi lekarzami dla skóry.

Porada
Można używać do kąpieli kora dębu, szałwia i rumianek pospolity. Sposób ich przygotowania jest zwykle napisane na samej skrzyni.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.