Jak czyścić uszy dziecka

Toaleta dziecka – ważne higieniczna procedura, która odbywa się codziennie i wymaga od rodziców specjalnej wiedzy i umiejętności. W niej wchodzi i pielęgnacja wkładką umywalkami dziecka. Jak prawidłowo czyścić uszy dziecka?

Jak czyścić uszy dziecka

Instrukcja

1
Tak samo, jak i u dorosłego człowieka, w uchu dziecka ma własny filtr zatrzymujący drobne obce cząstki. Dzięki niemu, nie wnikają w wrażliwe wewnętrzne działy ucha. Ten filtr służy przydatne naturalne smarowanie – woszczyna. Należy pamiętać, że ucho może czyścić samo, pozbywając się wszystkich niepotrzebnych bez twojej pomocy. Stara siarka przy tym stopniowo wymywa się lub wychodzi z kanału słuchowego, a tymczasem na jej miejscu powstaje nowa.
2
Myj małżowina uszna dziecka podczas codziennej kąpieli. Po zabiegu należy przecierać uszy ręcznikiem lub pieluchy. Jeden-dwa razy w tygodniu możesz użyć do czyszczenia zewnętrznej części ucha okruchy małe wici, skręcone z gazy. Wici można zwilżyć olejek dla dzieci lub przegotowanej wody. Następnie ostrożnie usunąć siarkę, nagromadzonego środka na wyjściu z moczowej, a następnie delikatnie przetrzyj małżowina uszna. To wystarczy, aby uszy dziecka stały się czyste. Robić wici z waty nie warto, aby wykluczyć prawdopodobieństwo, że jej kawałek przypadkowo pozostanie w uchu dziecka.
3
Niektórzy rodzice biorą siarkę za brud i regularnie starają się usuwać jej z uszu dziecka. Należy pamiętać, że w rzeczywistości nie ma takiej potrzeby. Ponadto, działając w ten sposób, można tylko zaszkodzić крохе. Starając się głęboko oczyścić ucho dziecka za pomocą q-tip różdżki, można przypadkowo uszkodzić ściany zewnętrznej moczowej, a także błonę bębenkową. Do tego przy takich manipulacjach siarka nie tylko nie zniknie, ale i okaże się jeszcze głębiej утрамбованной w uchu dziecka, tzn. celem czyszczenia i tak nie zostanie osiągnięty. A napływającą siarkowy korek musiał zlikwidować, uciekania się do pomocy lekarza.
Porada
Zdarza się, że podczas mitralnej w małżowina uszna dziecka staje się drętwienie mleko. W tym przypadku dokładnie tak samo przetrzeć je lekko wilgotnym kawałkiem flagellum, zwilżonym wodą lub olejek dla dzieci.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.