Jak przestawić dziecko z karmienia piersią na karmienie butelką

Pomimo wszystkich korzyści z karmienia piersią, czasami pojawiają się takie sytuacje, kiedy trzeba tłumaczyć dziecka na sztuczne karmienie. Wybierając wysokiej jakości mleczne mieszanki i badania psychologiczne aspekty takiej wymiany, z zachowaniem właściwego trybu można zrobić ten proces możliwie bezbolesny zarówno dla dziecka jak i dla matki.

Jak przestawić dziecko z karmienia piersią na karmienie butelką

Trzeba

  • – plac mieszanka;
  • – butelka do karmienia dla niemowląt.

Instrukcja

1
Jeśli to możliwe, przygotuj odstawienie od piersi z góry. Najczęściej taka sytuacja występuje, gdy mama musi wrócić do pracy przez określony okres czasu. Dobrze, jeśli uda się rozciągnąć proces usamodzielniania na 3 – 4 tygodnie. Taka płynne przejście pomoże uniknąć niepotrzebnych stresów. Stopniowo obniż ilość karmienia piersią. Usuń najpierw to, kiedy masz mniej mleka. Zachowaj taki wykres 4 – 5 dni, a następnie wymień jeszcze jedno karmienie. Rób to tak, aby karmienie i sztuczne przemian. Jeszcze przez 4 – 5 dni powtórz wymianę karmienia na tym samym schemacie. Jeśli chcesz pełne przejście na sztuczne zasilanie, dalej tak robić, aż nie można wykluczyć mleko z diety. Jeśli takiej potrzeby nie ma, można przejść na częściowe sztuczne karmienie, zachowując w swoim wykresie karmienia piersią wtedy, gdy jest to możliwe.
2
Jeśli możliwości stopniowego przejścia nie ma, to należy zwrócić szczególną uwagę, aby dziecko nie czuł się opuszczony. Jak najwięcej bierz go na ręce, rozmawiać, głaszcz. Zaangażowanie ojca. Najlepiej, aby pierwszą butelkę dał on lub ktoś z rodziny. Być może, w tym przypadku dziecko łatwiej zgodzi się na wymianę, tak jak mama ma związane z karmieniem piersią.
3
Jeszcze jeden z najważniejszych aspektów: jakość mieszanki. Ważne jest, aby nie powodował alergii u dziecka i spełnić jego wszystkie potrzeby żywieniowe. Koniecznie skonsultuj się z pediatrą. Lekarz, obserwator dziecka od urodzenia i kompetentny funkcje jego organizmu, może dać najlepsze wskazówki dotyczące nowego zasilania.
4
Śledź swoją wagę dziecka i ilością coraz większą częstotliwość oddawania moczu. To pomoże zrozumieć, czy prawidłowo wprowadzono harmonogram karmionych sztucznie. W normie na dobę powinno być około 12 coraz większą częstotliwość oddawania moczu. Jeśli jest ich więcej lub mniej, trzeba zmienić dawkę zasilania. Należy to zrobić tylko po konsultacji z pediatrą.
5
Przejście z karmienia piersią na karmienie butelką może być trudne nie tylko dla dziecka, ale i dla mamy. W niektórych przypadkach w klatce piersiowej mogą wystąpić uszczelki i bolesne odczucia. Przy pierwszych objawach masować piersi i сцедите trochę mleka, tak, aby złagodzić ból. Ale nie odciągaj wszystko, bo inaczej znów będzie stymulowany jego produkcja.
Należy zwrócić uwagę
Staraj się nie tłumaczyć dziecka na sztuczne karmienie w najgorętszy czas w roku, tak jak możliwe są powikłania z powodu zwiększonego ryzyka wystąpienia infekcji.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.