Jak zorganizować karmienie piersią

Mleko matki jest najlepsze jedzenie dla dziecka. Ono dostarcza organizmowi dziecka we wszystkie niezbędne dla jego zdrowia i rozwoju substancji; w nim zawiera lekkostrawny żelazo, nienasycone kwasy tłuszczowe i niektóre białka. Korzyści z karmienia piersią są oczywiste, i po urodzeniu dziecka mama pozostaje tylko ustalić ten proces. W tym jej nie może obejść się bez małych sztuczek i, oczywiście, cierpliwości i doświadczenia.

Jak zorganizować karmienie piersią

Instrukcja

1
Kiedy mama z nowonarodzonym dzieckiem воссоединяются po porodzie, ważne jest, aby dać im możliwość pobyć razem, na nowo się do siebie. W tym czasie w organizmie kobiety uwalniane są endorfiny – hormony szczęścia, które przyczyniają się do wypracowania macierzyńskiego instynktu i siary. Лактоацидофильные bakterie, przeciwciała, witaminy i minerały, zawarte w nim, przedostając się do organizmu dziecka, tworzą immunologiczną barierę, chroniąc dziecko przed dysbakteriozy, gronkowca i innych nieszczęść. Dlatego uważaj, aby twoje dziecko koniecznie zaaplikuj do piersi zaraz po urodzeniu.
2
Aby nawiązać karmienie piersią, proponuj dziecku pierś, jak tylko zacznie się martwić, кряхтеть, wykazywać oznaki dyskomfortu. Po raz pierwszy będzie trudno zrozumieć, czy rzeczywiście maluszek jest głodny, lub nie może zasnąć, boli go. Przystawianie do piersi pomoże rozwiązać każdy z tych problemów. Minie trochę czasu, i nauczysz się rozpoznawać rzeczywiste potrzeby swojego okruchy.
3
Mleko szybko i łatwo trawione, więc karmić dziecko częściej, niż przy sztucznym karmieniu. Czasami trzeba zrobić to 6-8 razy dziennie, czasami 10-12 razy. Ale nie czekaj, aż dziecko zacznie płakać. To ostatni, desperacki metoda okruchy. Pokaż swój głód może na wiele sposobów: причмокивать, robić сосательные ruchy językiem i ustami, trzymać rączki do ust, itp..
4
Pozwól dziecku наедаться się do syta, nie zwracając uwagi na zegarek podczas karmienia. Maluszek może jeść stale lub z przerwami, odpoczynku w przerwach. Jeśli dziecko spontanicznie przestanie ssać, spróbuj сделайть przerwę. A następnie poproś, aby mu tę samą pierś, aby dać możliwość uzyskania bardziej tłuste „tylne” mleko. Jeśli dziecko nie chce, to znaczy, że już nasycony.
5
Przy każdym następnym karmieniu proponuj dziecku drugą pierś – tę, która „na wakacjach” po poprzednim. Staraj się jeść normalnie: śniadanie, obiad, kolacja oraz małe przekąski między nimi. Nie zapomnij, aby pić w przypadku wystąpienia uczucia, pragnienia, odpoczywaj razem z dzieckiem, kiedy on śpi. W naturalny sposób pobudza laktację gorące napoje (zwykła woda, herbata), a także bliski kontakt emocjonalny z dzieckiem. Po karmieniu nie trzeba сцеживаться, bo mleko jest produkowane w czasie karmienia dziecka (na życzenie). I przychodzi go tyle, ile dziecko zjada. Większość dzieci musi jeść w nocy. Nawiasem mówiąc, to właśnie nocne przystawiania do piersi pomagają zwiększyć ilość mleka. Aby ci było wygodniej, umieścić łóżko okruchy obok lub parą.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.