Jak oddać dziecko do karmienia piersią

Karmienie piersią jest przerwany, kiedy mama musiała na czas, aby być oddzielone z dzieckiem lub przyjmuje leki, które nie są zgodne z karmieniem piersią. Zdarzają się przypadki, że dziecko sam rezygnuje z piersi w wyniku докармливания zastępczym. We wszystkich tych przypadkach mamy, która stara się dać dziecku najlepszy, pojawia się pytanie: jak znowu zacząć karmić piersią?

Jak oddać dziecko do karmienia piersią

Trzeba

  • – filiżanka, łyżeczka lub strzykawkę bez igły;
  • – herbata dla laktacji.

Instrukcja

1
Na odzwyczajania dziecka od piersi zachować laktację poprzez сцеживаний. Jeśli nie bierzesz leków lub innych potencjalnie niebezpiecznych dla грудничка substancji, niech mu mleko. Jeśli przerwa w ludzkim вскармивании odbywa się w związku z koniecznością leczenia matki, zamrażać wymagana ilość сцеженного mleka na zapas.
2
Staraj się zminimalizować karmienie butelką. Produkować mleko ze smoczka dziecku łatwiej jest inny i technika ssania. W rezultacie dziecko będzie brać piersi niechętnie lub w ogóle zrezygnuje z niej. Dlatego butelkę ze smoczkiem w miarę możliwości należy wymienić na kubek, strzykawka bez igły, łyżeczka.
3
Proponuj dziecku pierś, kiedy jest głodny. Próbuj mniejszą liczbę prób, ale częściej. Za razem wystarczy 2-3-tych prób, nie więcej. Zbyt „nudne” dziecko piersią nie jest konieczne, aby dziecko nie zakorzenione przyzwyczajenie protestować przeciwko niej.
4
Aby zachęcić dziecko do podjęcia piersi, przesunąć sutkiem w jego wargi i щечкам. W odpowiedzi dziecko otworzy usta i będzie starał się uchwycić brodawki. Jeśli dziecko wziął piersi prawidłowo, procedurę należy powtórzyć.
5
Jak tylko sutek okaże się w ustach dziecka, dociśnij ręką na piersi, aby trochę mleka przełożyło się na usta dziecka. Gdy poczuje znajomy smak, zajmie ssać sam.
6
Więcej czasu spędzają z dzieckiem: noś go na rękach, w temblaku, spać też należy razem. W celu zwiększenia laktacji należy spożywać specjalne herbaty: Hipp, „Бабушкино kosz” i inne. Pij więcej płynów – do 10 szklanek dziennie. Nie ogranicza się w jedzeniu.
Należy zwrócić uwagę
Nieprawidłowe przystawianie samo w sobie może spowodować zaprzestanie karmienia piersią, dlatego uważaj, aby dziecko brał piersi jak należy. Jego ustami musi być opanowany przez prawie wszystkie околососковая otoczki, a dolna gąbka – wykręcona.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.