Jak wprowadzać pokarmy stałe искуственнику

Współczesne życie, ciągłe stresy i dążenie mieć piękny biust często prowadzą do tego, że kobiety nie mają możliwości lub świadomie nie chcą karmić dziecko piersią. Na szczęście, rynek żywności dla dzieci jest wypełniony ciekawymi mieszankami, które praktycznie pełnowartościowe żywienie dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak, jak dzieciaki się na naturalnym karmieniu, „искусственникам” dla pełnego rozwoju wymaga przynęty.

Jak wprowadzać pokarmy stałe искуственнику

Instrukcja

1
Rozwijać zwabić dziecko powinno w 5 lub 6 miesięcy, kiedy dziecko zaczyna już poprawnie postrzegać otaczającą rzeczywistość i wykazuje zainteresowanie jedzeniem mamy. Należy jednak pamiętać, że rozwój przewodu pokarmowego u dzieci ze sztucznym karmieniem trochę odstaje od tych, którzy zjada mleko mamy, częściej zdarza się alergia na jakieś produkty, są gorzej trawione. W takim przypadku należy przerwać przynęty na kilka dni, a jeśli alergia pojawia się ponownie, to w ogóle wyeliminować alergen z diety.
2
Optymalna dawka dla rozpoczęcia karmienia – 0,5 łyżeczki. I jeśli maluch zjadł coś, co mu zaproponowano, następnego dnia można już dać całą łyżeczkę karmienia. Najlepiej karmić dziecko do odbioru mieszanki.
3
Co do produktów, to zacznij od кабачкового ziemniakami lub puree kalafiora, drobno размолотой gryczanej lub kaszy kukurydzianej. Staraj się nie solić produkty w przygotowaniu, bo żołądek dziecka jest jeszcze słaby. W kolejnym etapie, już gdzieś przez miesiąc po rozpoczęciu karmienia, można dawać dziecku puree z kilku warzyw z dodatkiem 2-3 kropli oleju roślinnego. Wiele osób zaczyna przynęty z gładka owoców, jednak dietetycy radzą, by zacząć dawać jabłko lub grusza puree z 8 miesięcy, kiedy dziecko już opanować warzywa. A dwie łyżki jogurtu z бифидобактериями poprawić tolerancję nowych produktów.
4
Mięso można zacząć podawać z 9 miesięcy, niech to będzie dietetyczny królika, indyka lub kurczaka. Należy posiekać w blenderze do konsystencji puree. Można dać pół łyżeczki razem z warzywami – tak nowy produkt jest lepszy усвоится przez organizm dziecka. Gotować lekkie zupy, jednak z ostrożnością traktować marchew i buraki – mogą one powodować reakcje alergiczne.
5
Pamiętaj, że dziecku trzeba dawać tylko świeże jedzenie, wczorajsza кашка może powodować złą reakcję żołądka. Ponadto, pomimo obfitości produktów do karmienia w sklepach, lepiej będzie, jeśli samodzielnie przygotujesz dla dziecka ziemniaki i kasze, bez dodatków i konserwantów. Staraj się gotować w podwójnej kotła lub po prostu gotować warzywa, smażone dziecko w tym wieku jest szkodliwe.
6
Kup dziecku wygodne i jasne, plastikowe sztućce, aby włączyć proces posiłku przyjemność i radość. Przecież z kolorowych kubków tak miło pić sok, a zabawa talerz z fantastycznymi bohaterami na pewno stanie się ulubionym.
logo
Article Categories:
Rozwój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *