Jak odzwyczaić dziecko jest w nocy

Karmienie niemowląt odbywa się przez kilka godzin. I do momentu, gdy dziecko nie ukończyło kilka miesięcy, u rodziców, nie występuje myśli o tym, jak odzwyczaić dziecko jest w nocy. Ale mijają miesiące, a spokojny sen nie nadchodzi, i wtedy problem nocnych кормежек staje się aktualne. Przebudowanie diety dziecka jest trudne, ale możliwe.

Jak odzwyczaić dziecko jest w nocy

Instrukcja

1
Przed tym, jak zakończyć nocne karmienia, należy pamiętać o tym, że podczas karmienia piersią są one wiążące. Inaczej hormon prolaktyna, dzięki któremu obsługuje laktacja, po prostu nie będzie produkowane.
2
Jeśli dziecko je co kilka godzin, najpierw postaraj się rozciągnąć odstępy między karmieniami. W ten sposób ich liczba zostanie zredukowana.
3
Gdy dziecko je w nocy, można przypuszczać, że nie je w dzień. W takim przypadku należy zwiększyć ilość ostatniego wieczornego karmienia, lub zrób go bardziej gęsta. Ostatnia nadaje się dla dzieci już otrzymujących przynęty.
4
Często dzieci przechytrzają jest, nawet się nie budząc. Dlatego aby przerwać krąg nocne karmienia, trzeba budzić dziecka za każdym razem, gdy on prosi o mleko. Skandal w tym przypadku jest praktycznie nieuniknione i musimy być gotowi do płaczę, ale prawdopodobieństwo, że następnym razem dziecko po prostu nie będzie się budzić, jest wystarczająco duży.
5
Dla dzieci, перешагнувших granicę pierwszego roku życia i nie расставшихся z nawykiem jest w nocy, można zaproponować mieszanina nie z butelki, a z kubków. Podobny napój również wymaga przebudzenia i koncentracji. W przypadku, gdy dziecko wymaga nie jedzenie, a ukojenie od odruchu ssania, w podobny sposób może być na tyle skuteczna.
6
Jeszcze jedna opcja to zmniejszenie ilości nocne karmienia. Stopniowo zmniejszaj ilość mieszanki, redukując go do minimum, który następnie wymień zwykłą wodą. Dziecko przyzwyczaja się do tego, co pysznego mleka już nie ma, i przestaje budzić się.
Należy zwrócić uwagę
Nie licz na to, że dziecko okaże sumienność i dzielnie zniesie ograniczenia. Rodzice musieli przez jakiś czas znosić płacz i kaprysy lub zrezygnować z jego pomysły. Do każdego dziecka potrzebny jest indywidualne podejście i pełnej gwarancji skuteczności tego lub innego sposobu отучения od nocne karmienia nie da żaden pediatra.

Porada
Nie próbuj zastąpić mleko słodkie soki i компотами. Ich dziecko będzie pić z nie mniejszą przyjemnością niż mleko, a obciążenie na przewód pokarmowy będzie bodaj czy nie bardziej. Więc taka wymiana nie prowadzi do rezygnacji z nocnego karmienia i sensu nie ma.

logo
Kategoria:
Rozwój dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.