Niska samoocena sprawia wiele kłopotów swoich posiadaczy. U takich osób zwykle pojawiają się problemy w komunikacji zakresie, które pociągają za sobą jeszcze bardziej poważne naruszenia (zarówno w relacjach osobistych, jak i w profesjonalnym planie). Dlatego tak ważne jest, aby przeszczepiać człowiekowi pewność siebie, począwszy od wieku dziecięcego.
Trzeba
- – rozmowy z dzieckiem;
- – zachęcanie do inicjatywy;
- – poszanowanie osobowości dziecka;
- – normalny mikroklimat w rodzinie;
- – wizyta dzieci edukacyjnych, kół, sekcji, itp..
Instrukcja
1
Nie przeszkadzajcie dobrego dziecka i zawsze szanuj jego chęć poznawania nowego. Zachęcaj każdą inicjatywę, вселяйте pewności siebie. Jeśli twój maluch uczy się jakiejś umiejętności, bądźcie zawsze gotowi mu pomóc, ale nie mów, że wiesz, jak poprawnie robić. Po prostu jesteś obok, подсказывайте, jeśli to konieczne. Obserwuj zachowanie dziecka, jego aspiracje i pragnienia. Nie staraj się ograniczać go w grach, nie domagaj się na tym, że to właśnie wydaje się, że bardziej korzystne dla niego. Zapewnij dziecku możliwość samemu określić, czym chce się zajmować (na przykład, muzyki, sportu lub rysowania).
2
Szczerze cieszcie się każdemu, nawet na swój wygląd nieznaczny osiągnięcia dziecka. Przecież dla dziecka to w każdym razie – przełom.
3
Teacher (s) z dzieckiem na różne tematy: o dobru i złu, o przyjaźni, o wzajemnej pomocy, o stosunku do dorosłych ludzi, o tym, czym jest dorosłe życie i czym różni się od dzieciństwa. Należy zwrócić uwagę i wychowania seksualnego. Staraj się budować swoje wyjaśnienia na dostępnym, zrozumiałym języku dla dziecka, nie кривите duszą, bądź zawsze szczera. Dzieci bardzo ostro czują fałsz.
4
Uważnie słuchać jego opinię na każdy temat, szanuj go. Jeśli dziecko jest w błędzie, delikatnie, bez kpin i wyrzutów staraj się go przekonać. Wszystko to powinno odbywać się w atmosferze życzliwości.
5
Zaangażowany w rozwój swojego dziecka. Znajdź czas na to, aby wspólnie czytać i dyskutować ciekawą książkę, obejrzeć dobry kreskówki lub bajki.
6
Nigdy nie porównuj swojego dziecka z innymi dziećmi w ich obecności, nie stajesz się pośrednikiem w stosunkach między dziećmi, niech oni sami uczą się ze sobą rozmawiać. Czy tylko w przypadku jakichkolwiek problemów można lekko poprawić ich relacje.
7
Zwróć uwagę na swoje внутрисемейные relacje z mężem. Należy pamiętać, że dzieci są bardzo dotkliwie przeżywają wszystkie problemy w komunikowaniu swoich rodziców. Dlatego staraj się zachować szacunek do siebie, to i dziecko będzie czuć się pewnie.
8
Pod uwagę indywidualne cechy dziecka. Jeśli z natury jest on wyposażony nie jest zbyt towarzyski, nie karz go za to, a pomóż mi uporać się z tym problemem, prowadząc zajęcia niwelujące bariery komunikacyjne.
9
Nie odizolować dziecka od innych dzieci, nie trzymaj go pod „kloszem”, chroniąc od wszystkich możliwych i niemożliwych problemów. Dziecko musi chodzić do przedszkola, różne kółka i zajęcia.
10
Należą do niego jako do osoby, w tym przypadku będzie w pełni pewny. I pamiętaj, że szczęście to zbyt szerokie pojęcie, aby napisać przepis na jednym arkuszu papieru. Najważniejsze – kochasz swojego dziecka, szanować jego prawa, dbać o niego.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj, że żadne drogie zabawki nie będą w stanie zrekompensować brak nadrzędnego komunikowania się z dzieckiem i uczynić go szczęśliwym i pewnym siebie.
Porada
Nigdy nie mów dziecku: „To ci się nie uda. Jesteś słaby. Nigdy się tego nie nauczysz, itp.”
Kategoria:
Rozwój dziecka