Jak ćwiczyć z грудничком

Przyszłe postępy małego człowieka zależą nie tylko od logicznego myślenia i chęci poznawania świata, ale i od kochających go rodziców. Jak zrobić zajęcia z грудничком bardziej skuteczne?

Jak ćwiczyć z грудничком

Trzeba

  • – różne zabawki i przedmioty (do rozwoju motoryki);
  • – materiały dydaktyczne.

Instrukcja

1
Od pierwszego miesiąca życia w odstępach między snem zacznij śmiało zapoznanie się dziecka z otoczeniem. Rób to w domu lub na zewnątrz, jeśli nie jest zbyt zimno. Nie bój się częściej brać dziecko na ręce i trzymać go do różnych przedmiotów. Nazywaj przedmioty, mówcie dziecku historii, nie скупясь na emocje.
2
Rozwijaj orientacyjny aktywność w trakcie czynności z przedmiotami i zabawkami. Обогащайте mała nowymi wrażeniami. Pokaż mu, jak piesek tańczy, kogucik кукарекает. Знакомьте dziecka z treści dydaktycznych wojskowej (kule, kostki, pierścienie).
3
Podnieś przedmioty różne materiały, faktury, masie, elastyczności, gęstości dla rozwoju dotykowe dłoni i palców. Знакомьте z плоскостным obrazem jego ulubionej zabawki (obraz).
4
Pobaw się palcami. Najpierw wykorzystał swoją rękę, do tego zaciśnij ją w pięść i wykonuj okrężne ruchy, przedstawiając пчелку. „Szum” i zbliżanie ręki do карапузу zmusi go do uśmiechu. Maksymalnie zbliżył się zamachem ścisnąć palce z wydechem „bum” i czule pogłaskał dziecko na brzuchu, ramion, stóp i głowy. Teraz powtórz tę zabawną grę kilka razy, a następnie zrób to samo, ale już dziecięcą rączką.
5
Należy pamiętać, że takie gry są bardzo pomocne, ponieważ w połączeniu oczekiwania, ruchu, dźwięku i emocji generowanych przez dziecko uczy się przewidywać wydarzenia i wykonywać swoje pierwsze wnioski. Wzmocnić znacząco stronę komunikacji w trakcie gry. Wprowadzaj się do powstania u dziecka potrzeby wspólnych działaniach z dorosłym.
6
Dla rozwoju myślowych operacji i logiki pobaw się z грудничком w gry: „ciepło-zimno”, „jasny-ciemny”, „rozmyte-колюче”, „twardo-miękko”. Takie zajęcia dobrze trenuje pamięć, spostrzegawczość i inteligencja i dziecko będzie w stanie zrobić swoje pierwsze wnioski.
logo
Article Categories:
Rozwój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *