Jak włączyć serwer dns

Dość często u użytkowników internetu pojawiają się trudności z dostępem do sieci, z powodu tego, że dostawcy internetu tymczasowo zawiesi serwer DNS. Czyli fizycznie dostęp do internetu-kanał stabilny, ale nie ma dostępu do zasobów z powodu awarii serwera. W takich sytuacjach może pomóc lokalnie skonfigurowany serwer DNS. Problem polega tylko na tym, że w większości niestandardowych systemów operacyjnych Microsoft (Windows 2000/XP/Vista) wbudowanego serwera DNS nie ma, więc trzeba korzystać z innych opracowań.

Jak włączyć serwer dns

Trzeba

  • – komputer podłączony do sieci internet;
  • – dystrybucja serwera DNS unbound.

Instrukcja

1
Przed rozpoczęciem instalacji własnego serwera DNS, należy skontaktować się z biurem obsługi klienta dostawcy – nie zaszkodzi, czy ten proces stabilnego połączenia z internetem, nie kłóci się to z ogólnych ustawień dla konkretnego dostawcy.
2
Pobierz unbound-DNS z serwisu http://unbound.net/. Instalator tego serwera DNS będzie znajdować się w dziale „pliki do Pobrania”. Należy wybrać ten instalator, który został zaprojektowany dla 32 bitowych systemów operacyjnych Windows (nawet, jeśli masz zainstalowany sześćdziesięciu czterech bitowy system operacyjny od Microsoft, najprawdopodobniej ta aplikacja uruchomi się w trybie zgodności).
3
Uruchom instalator unbound (unbound _setup_X.X.X. , gdzie X – oznaczenia numeryczne ściąganych przez ciebie wersji, na stronie dewelopera, zazwyczaj można znaleźć najbardziej aktualne w danym momencie wersji), w trybie dialogowym postępuj zgodnie z zaleceniami исталлятора (gdzie to konieczne, kliknij „Next”, gdzie poprosi – przeczytaj umowę licencyjną i zrób notatkę o tym, że zapoznali się z nim). W końcu instalacji konieczna tylko potwierdzić jej zakończenie, naciskając przycisk „Finish”. Instalacja serwera DNS zakończona. Obejmować go nie potrzebował – automatycznie rozpoczyna się po zakończeniu procesu instalacji. Po ponownym uruchomieniu on też będzie uruchamiany automatycznie, jeśli wymusza go wyłączyć.
4
Skonfiguruj swoje połączenie sieciowe, podając jako dodatkowy DNS lokalny host (adres IP Localhost domyślnie 127.0.0.1) – opcja ta jest idealna, jeśli w ustawieniach połączenia sieciowego stwierdzono dwa DNS – podstawowy i dodatkowy. Jeśli w ustawieniach postawiono zaznaczenie opcji „uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”, to wymusza zmień ustawienia na ręczne wprowadzanie adresu serwera DNS i wprowadź adres localhost (127.0.0.1) jak dla podstawowego, jak i dodatkowego serwera DNS.
5
Sprawdź dostępność witryn internetowych – spróbuj wejść na jeden z nich. Jeśli internet zdobył, można zapomnieć o tym problemie. Jeśli nie, sprawdź dostępność bramy dostawcy internetu, możliwe, że problem w fizycznym połączeniu z dostawcą.
Należy zwrócić uwagę
Usługa serwera DNS może być zablokowana twój firewall, więc dla niezawodnego działania systemu DNS, trzeba albo wyłączyć firewall lub prawidłowo go skonfigurować do współpracy.

Porada
Dowiedz się brama twojego internetu-dostawcy można wykonując polecenie ipconfig /all w wierszu polecenia

logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *