Jak włączyć komputer przez internet

Aby włączyć komputer przez internet wykorzystuje technologię Wake On LAN. Aby zrealizować tę funkcję, należy najpierw skonfigurować karty sieciowej na uzyskiwanie specjalnych Magic Packet i zainstalować jeden z darmowych narzędzi zarządzania energią i odbierania danych pakietów. Opcja budzenia również musi być włączona w BIOS-ie komputera.

Jak włączyć komputer przez internet

Trzeba

  • Karta sieciowa i płyta główna z obsługą Wake Up on LAN

Instrukcja

1
Wstępnie skonfigurować ustawienia twojej karty sieciowej. Aby to zrobić, przejdź do właściwości komputera (prawy klawisz myszy na „Mój komputer” – „Właściwości”), wybierz zakładkę „Sprzęt” – „Menedżer urządzeń” (dla Windows 7 ta opcja znajduje się w lewej części okna).
2
W wyświetlonym drzewie urządzeń podłączonych do komputera, wybierz „karty Sieciowe” i kliknij dwukrotnie na nazwie karty. W nowym oknie przejdź do zakładki „Zarządzanie energią”.
3
Zaznacz pola wyboru obok pozycji „Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia” i „Zezwalaj temu urządzeniu na wyprowadzanie komputera ze stanu wstrzymania”. Kliknij „Ok”.
4
Pobierz i zainstaluj jedną z narzędzi, które umożliwiają podejmowanie Magic Packet. Z darmowych programów, warto zauważyć, Magic Packet Utility, Wake on LAN. Także na oficjalnej stronie internetowej firmy AMD można znaleźć podobny AMD Magic Packet Utility.
5
Zainstaluj wybraną aplikację i dokonać ustawień zgodnie z ustawieniami twojej sieci i karty sieciowej. Zazwyczaj aplikacje wymagają, aby wprowadzić adres IP, adres sieci i adres MAC karty sieciowej. Po zakończeniu ustawień wysłać zapytanie, po którym komputer się włączy.
6
Jeśli uruchomić się nie stało, to sprawdź ustawienia BIOS. Do tego podczas włączania komputera przytrzymaj odpowiedni klawisz, której nazwa zazwyczaj znajduje się w dolnej części ekranu po włączeniu. Wybierz opcję Power — Power Up Control. W wierszu Wake On LAN or PCI modem musi stać wartość Enabled. Zapisz wszystkie zmiany za pomocą klawisza F10 i spróbuj uruchomić komputer z internetu na nowo. Jeśli próba znów się nie powiodła, to najprawdopodobniej twoja karta sieciowa nie obsługuje odbioru Magic Packet.
logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *