Jak wlać serwer na hosting

Po tym, jak główne prace związane z tworzeniem strony internetowej, wykonywane, przychodzi kolej wykorzystania tego zasobu w internecie. Innymi słowy, na stronie internetowej, jak książki na półce, trzeba znaleźć odpowiednie miejsce w internecie. Takie miejsca zapewniają specjalne usługi – хостеры: ich maszyny z zainstalowanym oprogramowaniem (serwer) przez całą dobę podłączony do sieci.

Jak wlać serwer na hosting

Trzeba

  • Komputer osobisty z dostępem do internetu.

Instrukcja

1
Zarejestruj nazwę domeny serwisu. Domeny drugiego poziomu składa się z dwóch części, odpowiednio, domeny trzeciego poziomu – z trzech części. Tworzenie domen trzeciego poziomu mogą wszyscy właściciele domen drugiego poziomu, więc takie domeny są często używane na darmowych hostings.
2
Przed tym, jak wlać stronę na serwer hosting, określ miejsce na dysku potrzebne do tego projektu. Po wybraniu odpowiedniego ruchu i dokonuje płatności za niego (jeżeli umieszczenie serwisu planowane jest na płatnym hostingu), przejdź do instalacji strony na hosting.
3
Jednym ze sposobów, aby wlać stronę na hosting to zrobić za pomocą klienta FTP, na przykład, program Total Commander. FTP to protokół przesyłania danych: z jego pomocą przekazać, pobierają i wysyłają dane do internetu.
4
Aby połączyć się z serwerem FTP należy zainstalować na swoim komputerze program Total Commander i uruchom go. Następnie w pasku narzędzi znajdź przycisk „Połącz z serwerem FTP” i kliknij na nią. Na ekranie pojawi się okno, w którym kliknij na przycisk „Dodaj”, w wyniku czego pojawi się okno dialogowe „Konfiguracja połączenia FTP”.
5
Wypełnij pola „Serwer”, „Konto”, „Nazwa połączenia” i „Hasło”. Po wypełnieniu tych partycji nie zapomnij, aby umieścić znacznik wyboru obok pola „Pasywny tryb wymiany”. Następnie naciśnij OK, aby powrócić do okna „połącz z serwerem FTP”.
6
Aby połączyć się z serwerem hostingu kliknij na przycisk „Połącz”. Wyświetlone na ekranie okno będzie składać się z dwóch połówek: lewy (pliki, które znajdują się na twoim komputerze) i prawy (informacje na hostingu). Aby skopiować plik z KOMPUTERA na serwer, po prostu przeciągnij go z jednej kolumny (po lewej) w drugą (prawą).
7
Wlać stronę na serwer hostingu można i za pomocą przeglądarki www z FTP-obsługą. Na przykład w ten przeglądarki może być Internet Explorer, z prostym i wygodnym interfejsem folderów Windows.
8
Wlać stronę na serwer można z panelu sterowania hosting. Zaletą tego sposobu – możliwość pobierania na hostingu zarówno pojedynczych plików, jak i zip.
Należy zwrócić uwagę
Nie należy umieszczać na hostingu puste strony.

Porada
Przed załadowaniem strony na serwer hostingu udogadnia jego graficzną powłokę, zmniejszając ilość grafiki i flash-animacje. To pozwoli przyspieszyć ładowanie stron.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.