Jak widzieć lepiej

Wzrok — jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. To daje dużą część wiedzy i doświadczenia o otaczającym świecie, dlatego tak ważne jest, aby mieć zdrowe oczy. Dziś trudno znaleźć osobę, nie cierpiącego krótkowzroczność lub nadwzroczność, ale istnieje wiele sposobów, służących do profilaktyki wzroku i zdolnych go poprawić.

Jak widzieć lepiej

Instrukcja

1
Nawet jeśli już nosić okulary, należy regularnie wykonywać specjalne ćwiczenia dla oczu.
2
Często mrugać 20-30 sekund. Patrz w górę, potem w dół, maksymalnie podnosząc i opuszczając wzrok. Zrób to samo, patrząc w bok — w prawo i w lewo.
3
Należy oczami okrężne ruchy, spróbuj spojrzeniem kwadraty, trójkąty i zygzaki — w jedną stronę i w drugą.
4
Zobacz w kilka sekund na kciuk wyciągniętej do przodu ręce, a następnie patrzysz na jakiś obiekt, zdalny od ręki. Wykonuj ćwiczenie, aż poczujesz napięcie w oczach.
5
Warto także śledzić ruchy każdego przedmiotu w swoich lub cudzych rękach — np. ołówka, który zbliża się do twarzy, to odsuwa się od niego.
6
Od napięcia można się pozbyć w każdej chwili — gdy jesteś zmęczony, siedząc za komputerem, lub gdy trzeba, aby oczy odpoczęły. Złóż dłonie лодочкой tak, aby przez palce nie przenika światło. Zasłoń dłońmi oczy, kładąc kciuk na whisky. Usiądź wygodnie, dopóki oczy nie wypocznie.
7
Jedz dużo witamin — włączyć do diety warzywa, owoce i jagody, przydatne do widzenia. Można również pić witaminy z jagodami. Są jagody w każdej postaci — jest ona bardzo przydatna i jest w stanie wzmocnić wzrok.
8
Codziennie jedz gotowane liście kapusty. Przydatne regularnie włączać do diety surowe i gotowane marchew, a także orzechy włoskie.
9
Zmęczone oczy można przemywać napar z anyżu, a wewnątrz pić wywar z korzenia tataraku.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.