Jak wejść do BIOSU w laptopie Lenovo

BIOS to bazowa strukturalna system komputerowy, którego zadaniem jest testowanie sprzętu komputera przed uruchomieniem systemu operacyjnego. Zazwyczaj BIOS wygląda jak tabela tekstowa. Nawigacja w tej tabeli odbywa się przy pomocy podanych w menu klawiszy. Konfiguracja BIOS laptopa Lenovo pozwala zmienić ustawienia połączenia urządzeń, a także wybrać źródło do ładowania systemu operacyjnego komputera.

Jak wejść do BIOSU w laptopie Lenovo

Trzeba

  • – instrukcja obsługi laptopa Lenovo.

Instrukcja

1
Podłącz laptop Lenovo do zasilania z sieci. Jeśli podczas operacji z BIOS nagle zniknie zasilanie, to może negatywnie wpłynąć na dalszej eksploatacji komputera.
2
Jeśli nie masz pod ręką instrukcji do laptopa Lenovo, trzeba wyjść do internetu i dowiedzieć się niezbędne informacje na stronie internetowej producenta (http://www.ibm.com/ru/ru/). Można to zrobić w trybie online i pobranie instrukcję w postaci rozwiniętej pliku PDF. Aby przeczytać tę instrukcję, na komputerze musi być zainstalowany specjalny program, na przykład Adobe Reader (http://www.adobe.com/ru/) lub Foxit PDF Reader (http://www.foxitsoftware.com/).
3
Jeśli z przyczyn technicznych dostęp do internetu nie jest możliwy, to trzeba działać na własną rękę. Włącz komputer i obserwuj pojawienie się informacji na jego ekranie. Zazwyczaj w celu ułatwienia życia użytkownika na samym początku pracy laptopa na kilka sekund (jak właśnie czas, gdy BIOS przeprowadza test-badanie urządzeń komputera) pojawia się podpowiedź w postaci nazwy klawiszy lub kombinacji klawiszy, które należy nacisnąć i przytrzymać go do momentu, gdy laptop nie wyjdzie w tabeli BIOS.
4
Należy zwrócić uwagę na oznaczenia F2 i F12. To właśnie te klawisze na laptopie Lenovo przeznaczone są do przerwania testu, badania urządzeń i zapobiegania ładowania systemu operacyjnego.
5
Naciśnij i przytrzymaj przycisk F12 na klawiaturze. W ten sposób można обозначаете swoje pragnienie, aby wejść w jeden z partycji BIOS, który nazywa się Quick Boot. Ten niewielki, ale bardzo ważny podklucz architektury komputera służy do określenia priorytetu rozruchu komputera. Wchodząc w tabeli priorytetów, można zmienić kolejność, w taki sposób, aby po udanej pracy systemu BIOS komputer najpierw zwracał się np. do CD-rom, potem do portu USB, a dopiero potem do HDD. Podobne operacje z ciągiem pobierania charakterystyczne dla procedury ponownej instalacji systemu operacyjnego na laptopie Lenovo.
6
Naciśnij klawisz F2, aby wejść w główne menu systemu BIOS. Tutaj doświadczony użytkownik otrzymuje dostęp do ustawień dużej ilości parametrów różnych urządzeń. W przeciwieństwie do zwykłych komputerów PC, w BIOS laptopa pozwala również na:

– skonfigurować system bezpieczeństwa;
– zmienić charakter pracy touchpada;
– poprawić wyświetlanie obrazu na wyświetlaczu;
– skalibrować baterię, a także zobaczyć numer seryjny urządzenia, jego płyty głównej i innych urządzeń.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.