Jak usunąć Windows 7 i zainstalować Windows XP na laptopie

Jeśli zdecydujesz się usunąć zaprogramowaną system operacyjny Windows Seven z telefonu do komputera, nie spiesz się, aby sformatować dysk twardy. Wydajny laptop będzie potrzebne do przygotowania plików niezbędnych do instalacji systemu Windows XP.

Jak usunąć Windows 7 i zainstalować Windows XP na laptopie

Trzeba

  • – dysk z Windows XP;
  • – USB;
  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Zacznij od znalezienia sterowników dysku twardego. Podczas instalacji systemu Windows XP na telefon komputer dość często występuje problem z wykrywaniem dysku. Aby jej zapobiec, należy zainstalować odpowiednie sterowniki. Odwiedź stronę internetową firmy używanego laptopa.
2
Przejdź do centrum pobierania i pobrać potrzebne pliki. Wyjmij je z archiwum i skopiuj pliki na dysk flash usb lub zewnętrzny dysk twardy z interfejsem USB lub eSATA.
3
Pobrać obraz płyty instalacyjnej Windows i nagraj go na płytę za pomocą programu ISO File Burning. Po zakończeniu działania programu nie wyjmuj dysku z napędu, podłącz urządzenie USB ze sterownikami do dysku i uruchom ponownie komputer mobilny.
4
Przytrzymaj klawisz F8 po rozpoczęciu uruchamiania laptopa. W menu szybkiej wymiany urządzenia startowego wybierz opcję Internal DVD-Rom. Naciśnij dowolny klawisz, aby rozpocząć pobierania z dysku.
5
Postępuj zgodnie z instrukcjami jednego kroku menu, dopóki program nie zaproponuje ci wybrać partycje lub nie poinformuje o tym, że winchester brakuje. Teraz wybierz opcję „Zainstaluj sterowniki” i wprowadź pliki nagrane na dysk twardy USB. Wyjmij dysk flash usb po zainstalowaniu wybranych plików.
6
Po określeniu dysku twardego, wybierz ten jego partycję, na której znajduje się SYSTEM operacyjny Windows Seven. W następnym menu, zaznacz opcję „Formatuj na NTFS”, a następnie naciśnij klawisz Enter. Podczas procesu instalacji systemu Windows XP mobilny komputer zostanie uruchomiony ponownie kilka razy. Nie należy podejmować żadnych działań, pozwalając tym samym urządzenia ładowane z dysku twardego.
7
Odwiedź oficjalną stronę producenta laptopa i pobierz sterowniki dla płyty głównej i innych urządzeń, przeznaczone do pracy w środowisku Windows XP.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.