Jak zainstalować system Windows na laptopie bez CD-rom

Do instalacji systemu operacyjnego na komputer mobilny, który nie ma napędu DVD, korzystała z urządzenia USB. Metoda ta pozwala zaoszczędzić na zakupie zewnętrznego napędu DVD.

Jak zainstalować system Windows na laptopie bez CD-rom

Trzeba

  • – Dysk z Windows Seven i Vista;
  • – USB.

Instrukcja

1
Niestety, nie zawsze użytkownicy mają możliwość instalowania dodatkowych aplikacji na komputerze. Jeszcze jedna wada specjalnych narzędzi do tworzenia мультизагрузочных nieposiadanie – niezgodność z niektórych programów antywirusowych. W takich przypadkach należy użyć wiersza polecenia systemu Windows Vista lub Seven do tworzenia instalacyjnego pendrive.
2
Podłącz dysk flash usb do komputera lub laptopa. Skopiuj ważne dane z dysku USB na inny nośnik. Otwórz menu „Uruchom”, naciskając jednocześnie przyciski „Start” i R. Wypełnij wyświetlony wiersz polecenia cmd i naciśnij kombinację klawiszy Ctrl, Shift i Enter. To pozwoli ci uruchomić konsolę poleceń jako administrator.
3
Wpisz Diskpart i naciśnij klawisz Enter. Teraz napisz List disk i ponownie naciśnij Enter. Sprawdź nazwę i numer dysku, przypisany do odpowiedniego USB. W tym przykładzie będzie to Disk 3.
4
Wpisz polecenie Select Disk 3 i naciśnij przycisk Enter. Teraz konsekwentnie ввдете następujące polecenia, oddzielając je klawiszem Enter:Clean; Сreatе Partitiоn Primary;Sеlect Pаrtition 1;Activе;Formаt FS=NTFS;Assign;Exit.
5
Teraz wpisz polecenie E: i naciśnij klawisz Enter. W tym przypadku E – litera napędu DVD, w którym znajduje się dysk instalacyjny systemu Windows. Przejdź do katalogu zawierającego sektor rozruchowy dysku. Aby to zrobić, wpisz polecenie cd Boot. Zapisać potrzebne pliki na dysk USB. Aby to zrobić, wpisz polecenie bootsect.exe /nt60 F:. W tym przykładzie F – litera dysku USB.
6
Poczekaj, aż wykonania niezbędnych operacji. Teraz otwórz menu eksploratora windows lub innego menedżera plików. Skopiuj wszystkie pliki i foldery z dysku instalacyjnego w katalogu głównym urządzenia pamięci masowej USB. Wykonaj bezpieczne usuwanie pendrive.
7
Podłącz urządzenie do portu USB komputera mobilnego. Włącz laptopa, otwórz menu BIOS. Wybierz priorytet pobierania z USB-HDD. Ponownie uruchom komputer i wykonaj instalację systemu operacyjnego.
logo
Article Categories:
Systemy operacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *