Jak w uprawie fasoli

Fasola niesamowita roślina, jadalne praktycznie we wszystkich swoich postaciach. Z nasion fasoli, bobu, przygotowują smaczne i zdrowe dania, kiełki fasoli stawiają w sałatki, strąki fasoli są też nazywane fasolki – tak samo można jeść. Nie są jadalne chyba, że bicz fasoli, ale są doskonałą ozdobą tego miejsca, bo na nich kwitną delikatne białe, różowe i czerwone kwiaty. Kiełkują fasola jest bardzo proste, nie przypadkowo jest to zadanie nawet włączone w program „Biologia” za 6 klasa. Wyrastają z kiełków плодоносящее roślina nie wiele trudniejsze.

Jak w uprawie fasoli

Trzeba

  • Nasiona fasoli
  • Podajnik do kiełkowania
  • Ręczniki papierowe
  • Woda
  • Podpory
  • Wapno i gips

Instrukcja

1
Podzielcie nasiona fasoli, fasola. Oddzielić śmieci, kamienie, плесневелые, pomarszczone, popękane fasola.
2
Fasolę można siać bezpośrednio do gruntu lub wstępnie проращивать. Jeśli będziesz siać fasolę na ściółki, to nasiona wstępnie myte, a następnie suszone. Fasola na kiełki umieścić w płytkiej tacy na warstwę mokrych ręczników papierowych. Z góry stawiają więcej ręcznik i lekko сбрызгивают go wodą. Ręczniki powinny być wilgotne, ale nie mokre. Od nadmiaru wody ziarna zaczną gnić. Nasiona fasoli nie trzeba dużo miejsca, można je umieścić równomiernie, to wystarczy.
3
Jeśli będziesz siać fasolę bezpośrednio na ściółki, to poczekaj, aż gleba nagrzeje się do 10 stopni Celsjusza i zakładajcie nasiona na głębokość 5-6 cm. Należy zwrócić uwagę na to, aby fasola leżały w dół tym krawędzią, z którego korzenie.
4
Chociaż fasola roślina nie wymagająca dużej, najlepiej rośnie na neutralnym lub lekko kwaśnym podłożu, na osłoniętych od wiatru miejscach. Wysiewa się fasola lub przeszczepione sadzonki w odległości 20 cm od siebie. Jeśli chcesz umieścić fasoli w kilku rzędach to odległości między rzędami nie powinno być mniej niż pół metra. Jeśli na swojej działce wód gruntowych znajduje się blisko плодородному warstwy, fasola umieścić na grzbietach, jeśli gleba masz lekka i dobrze się nagrzewa, to fasola sadzą tak po prostu.
Fasola jest кустовая, pomorski i полувьющаяся. Кустовая sięga 70 centymetrów długości i może rosnąć bez podpór. Jej posadzone na ściółki w szachownicę, zajmuje mniej miejsca. Do innych gatunków fasoli potrzebuje podpory – paliki, reiki, specjalne konstrukcje dekoracyjne. Doskonale rośnie pnąca lub полувьющаяся fasola i ogrodzeń z oczek.
5
Pielęgnacja fasolą jest bardzo prosty – pielenie, okresowe rozdrabnianie i podlewanie w upał i suszę. Nie warto siać fasolę na następny rok w to samo miejsce. Korzenie fasoli pozostawić w ziemi, gdzie są one wzbogacają glebę w azot i próchnicę. Fasola bardzo lubi wapń, dlatego jesienią na miejsce zamierzonego lądowania fasoli dobrze byłoby wprowadzić wapna lub gipsu.
Porada
Fasola jest grain, полусахарная i спаржевая.
W ziaren fasoli, dojrzałe nasiona są jadalne, fasola, wewnątrz kapsuły. U полусахарной fasoli są jadalne i strąki i owoce, tylko strąki należy czyścić od grubych włókien, przed spożywaniem posiłków. U спаржевой fasoli szczególnie cenione strąk z drobnymi nasionami i soczyste drzwi bez grubej пергаментного warstwy od wewnątrz.

logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.