Jak kiełkować sadzonki róż

Uprawa róż z sadzonek jest możliwe tylko w osłonami, tj. w szklarniach, ogrodach zimowych lub mieszkaniach. Róże pochodzące z cięcia, mają nazwę – własnych korzeni, ich system korzeniowy absolutnie nie jest przeznaczona na silne mrozy. Czasami chce, aby podarowane kwiaty radością, oczy jak najdłużej. Dlatego nie warto wyrzucać różę, można ją wykorzenić i wyhodować z uchwytem nowa roślina.

Jak kiełkować sadzonki róż

Trzeba

  • – ostry nóż;
  • – róża;
  • – gleby do sadzenia róż;
  • – piasek;
  • – keramzyt;
  • – марганцовка lub zielonka;
  • – aktywator wzrostu;
  • – preparat do wzrostu korzeni.

Instrukcja

1
Warto zauważyć, że już wiotki kwiat z spadających liści nie ma możliwości, aby się zakorzenić. Dlatego warto udać się do kwiaciarni i zapytać sprzedawcy, jak długo stoją róże w miejscowości vason. Pączek musi być mocny, a liście mają intensywny ciemno-zielony kolor. Jeśli róże są w sklepie już dłuższy czas, od takich kolorów warto zrezygnować.
2
Po przyjściu do domu natychmiast przystąpić do черенкованию róż. Pierwszą rzeczą, odciąć łodygi pod strumieniem wody, kąt cięcia powinien wynosić 45 stopni. Usuń skórki łodygi około cięcia na pięć centymetrów. Nerki przy tym dotykać nie należy, usuń liście do połowy łodygi. Rób plastry wyjątkowo ostrym nożem, w żadnym wypadku nie nożyczkami. Górny kawałek прижгите, do tego można śmiało korzystać z nadmanganianu potasu lub skoszoną zielonkę.
3
Umieścić sadzonki w specjalny preparat (aktywator wzrostu) na dwanaście godzin, można użyć zwykły sok z aloesu, który jest dostępny praktycznie w każdym domu. Następnie zanurzyć dolna część w preparat wspomagający aktywnego wzrostu korzeni.
4
Przygotuj glebę, można do tego wykorzystać zakupiony podłoże do róż. Wsypać na dno doniczki lub skrzynki warstwę keramzytu, a następnie podkład i wsypać трехсантиметровым warstwą piasku. W tę glebę wysadzić sadzonki róż, głębokość sadzenia powinna wynosić półtora-dwa centymetry.
5
Wlać sadzonki wodą (o temperaturze pokojowej) i przykryć plastikowymi butelkami (odciąć denko i postaw szyjką do góry), tworząc w ten sposób swoisty mikroklimat. W przyszłości podlewania sadzonek przez szyjkę. Przykryć od góry butelkę dowolnym materiałem нетканым.
6
Jeśli przeszczepu, zaczyna pojawiać się pączek, natychmiast go usunąć. Trzymaj roślina pod парником trzy-cztery tygodnie, po czym zacznij stopniowo przyzwyczaić go do świeżego powietrza. Zaleca się zachować sadzonki w temperaturze 23-25 stopni, wieczorem umieścić garnek pod lampę światła dziennego.
7
Pierwsze trzy tygodnie spray sadzonki z rozpylacza przez pięć-siedem razy dziennie. Po trzech tygodniach można zmniejszyć oprysku do trzech razy. Przy tym stale uważać, aby gleba zawsze pozostawała lekko wilgotną, ale nie mokrą.
logo
Article Categories:
Sad i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *