Jak uszyć letnią kapelusz

Zalotna kapelusz – obowiązkowy dodatek do однотонному lub цветастому letniego sukni, сарафану, paska od spodni kombinezonu. Nie tylko chroni przed nasłonecznieniem i przegrzaniem, ale i służyć jako doskonały dodatek, daje stroju lekki nalot romantyzmu. Uszyć letnią kapelusz odpowiedni do twoich zleceń, można własnymi rękami.

Jak uszyć letnią kapelusz

Trzeba

  • – folia lub papier do wykrojników;
  • – nożyczki;
  • – nitka z igłą;
  • – koronkowy pas o szerokości 3 cm, długości 120 cm;
  • – główna tkanina 55 cm;
  • – tkaniną 55 cm.

Instrukcja

1
Skorzystaj выкройкой letniej kapelusze, której szczyt szyta z klinów, ona będzie mocno облегать głowę. Przenieś wzór na widmo. Narysuj na niej dwa koncentryczne okręgi o średnicy 18 i 37 zobacz Wyciąć środkowy okrąg i przytnij papier na zewnątrz okręgu. To pola kapelusze. Zrób wzór klina – narysuj trójkąt równoboczny o podstawie 8,8 cm i wysokości 17 cm Jego strony lekko wygładzić. Wytnij z papieru – to klin тульи kapelusza.
2
W выкройкам z głównym i wykończeniem tkaniny wyciąć w 1 części pól i na 6 części klinów. Weź nitkę z igłą i zszyć kliny między sobą najpierw z wykończeniem materiału. Spróbuj ją i upewnij się, że wierzch kapelusza ci pasowało. Dostosuj górę do wielkości głowy. Unosi ze sobą kliny z głównym tkaniny. Prostrochite wszystkie szwy obu części na maszynie do szycia. Usuń наметку. Прогладьте delikatnie szwy, zapobiegając ich w obie strony.
3
Wchodzisz na górę kapelusze i pola do obszaru oznaczonego nadrukiem, podlać je do siebie. Zrób to dla części выкроенных materiału podstawowego, a następnie – ich wykończeniem. Prostrochite na okrągło obie części na maszynie do szycia. Usuń наметку.
4
Wykręć część z wykończeniem tkaniny na lewą stronę i włóż ją w szczegóły, wykonaną z tkaniny głównej. Podlać je do siebie w kółko, wzdłuż szwu łączącego górę kapelusze z rondem. Отстрочите na maszynie do szycia pola kapelusze w postaci koncentrycznych okręgów, najpierw wzdłuż szwu, a następnie wycofując się od spawu łączącego na 2 cm Wykonaj 5 takich okręgów, nie dochodząc do krawędzi 2,5 cm.
5
Wchodzisz do środka na 0,5 cm krawędzi czapki z głównym i wykończeniem materiału. Włóż między nimi koronkowy taśmę, podlać ją, a następnie prostrochite krawędzi na maszynie do szycia. Zabierzcie наметку i прогладьте pola swojej nowej czapki. Jeśli chcesz, możesz dołączyć do niego sztuczny kwiat lub zawiązać wokół тульи długi szalik z cienkiego szyfonu.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.