Jak usunąć tablica przyrządów

Deska rozdzielcza jest jednym z najważniejszych elementów wnętrza samochodu. Czasami do naprawy lub wymiany panelu występuje konieczność jej demontażu. Demontaż tablicy przyrządów – dość żmudna praca, która wymaga pewnej wiedzy, czasu i uwagi. Jeśli jednak jesteś pewien swoich umiejętności, można spróbować wykonać to samodzielnie.

Jak usunąć tablica przyrządów

Trzeba

  • – śrubokręt krzyżakowy;
  • – шлицевая śrubokręt;
  • – klucze.

Instrukcja

1
Odłączyć zacisk „minus” akumulatora akumulatora. Odkręć śruby mocujące lewą nakładkę konsoli deski rozdzielczej za pomocą wkrętaka z końcówką. Wyprowadźcie występ, znajduje się w dolnej części okładziny z łącznika nadwozia i wymontować osłonę.
2
Odkręcić śruby mocowania prawej listwy tablicy rozdzielczej, za pomocą wkrętaka krzyżowego. Zdemontować ekran.
3
Wyjmij radio, odłącz od gniazda zapalniczki klocek, wiązki przewodów. Wyjąć oprawkę żarówki. Odkręć śruby i przesunąć klocek, gniazda diagnostycznego.
4
Zdemontować uchwyt wyłącznika wentylatora ogrzewania, zsunięcie za pomocą śrubokręta. Aby to zrobić, włóż wkrętaka między uchwytem i dźwignią.
5
Odkręcić śruby, znajdujące się nad i pod deską rozdzielczą przyrządów. Podważ wielowypust śrubokrętem i zdjąć pokrywę. Odkręć górny śruba mocującą osłonę tablicy przyrządów. Odkręcamy śruby dolnego mocowania. Odchylić osłonę пенели wskaźników w bok.
6
Zaznacz lub zapamiętać kolejność podłączenia przewodów do włącznika. Odłącz klocki wiązek przewodów od pokładowy system kontroli i od przycisków sterowania. W razie potrzeby wyjmij wyłączniki z nakładki na desce rozdzielczej. Zdjąć osłonę panelu wskaźników.
7
Odkręcić śruby mocujące wspornik kolumny kierownicy i opuścić kolumnę w dół. Odchylić wspornik deski rozdzielczej w bok. Odłącz od niego uchwyty bezpieczników i przekaźników i kontroler. Zdejmij подрулевые wyłączniki.
8
Zdemontować cylinder włącznik świateł i cylinder гидрокорректора reflektorów. Odłącz przewody. Zdjąć dźwignie sterowania ogrzewaniem.
9
Odkręcamy śruby mocujące śruby kolumny kierownicy i opuść ją. Odkręcić wkręty mocujące panel przyrządów za pomocą wkrętaka z końcówką.
10
Zdejmij „uszy” po prawej i po lewej stronie belki deski rozdzielczej ze szpilek mocujących i pociągnij panel do siebie. Odłącz przewody oświetlenia pocztowej. Wyjąć deskę rozdzielczą wraz z poprzeczkami.
11
Zdemontować przewody desce rozdzielczej. Odkręcić śruby mocujące i zdjąć osłonę wraz z obudową w górnej szufladzie od deski rozdzielczej.
12
Odkręć śruby i zdejmij prawą i lewą belki poprzecznej desce rozdzielczej. Zdemontować obudowę dolnego i górnego pocztowej.
13
Odkręcić śruby mocujące zawiasy pokrywy górnej szuflady i oddzielić pokrywę od listwy na desce rozdzielczej. Montaż elementów panelu należy wykonać w odwrotnej kolejności.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.