Jak usunąć kleszcza

Większość kleszczy jest nosicielami niebezpiecznych dla zdrowia wirusy. I najczęściej szczyt aktywności tych owadów przypada na okres wiosenno-letni, kiedy pojawia się liści i wysoka trawa. Jednak ryzyko zakażenia jest do października. Ale nawet незаразные kleszcze mogą dostarczyć wielu problemów i prowadzić do zapalenia skóry. Dlatego po wizycie przyrody lub parków warto dokładnie sprawdzić siebie, a po wykryciu kleszcza raz spróbować go usunąć.

Jak usunąć kleszcza

Trzeba

  • – nić, wacik i olej roślinny;
  • – jod.

Instrukcja

1
Po wykryciu kleszcza nałóż na niego oleistą ciecz (dowolny olej roślinny lub wazelina). Założyć na niego pętlę z nici lub własnego włosa i раскачивающими ruchami spróbuj podważyć i wyjąć owad. Po usunięciu kleszcza należy przetrzeć skórę od oleju i leczeniu jodem. Zamiast pętli można użyć q-tip, przesiąknięte tłustą substancją. Ostrożnie obrócić się wokół kleszcza, dopóki nie odpadnie samodzielnie. Zazwyczaj ta metoda paraliżuje jego kończyny, a on odstaje od skóry bez pracy.
2
W żadnym wypadku nie próbuj ciągnąć присосавшееся do skóry owad siłą, ponieważ może usuwający części, pozostawiając przy tym fragmenty swojego ciała w głębszej warstwie, niewidocznym невооруженному oku. To znacznie komplikuje zadanie i, najprawdopodobniej, będzie wymagać interwencji chirurgicznej.
3
Aby zapobiec ataku kleszczy przed odwiedzeniem miejsc z krzaczaste kępy i wysoką trawą chronić skórę za pomocą антисектицидных kremów, ściśle dopasowanej odzieży z krótkim rękawem i kapturem. A po powrocie do domu dokładnie sprawdzać siebie. Najbardziej ukochanymi miejscami присасывания tych owadów jest owłosione część głowy, małżowina uszna, obszar za uszami i w pachwinie.
4
Niektóre terenie Rosji są obszarami podwyższonego ryzyka zarażenia zapaleniem mózgu, wirus, który przenosi иксодовый kleszcz. Należą do nich Свердловская, Moskwa, Psków, Kostroma, Tverskaya i Jarosław dziedzinie. Dlatego, odpoczywając na łonie natury w tych miejscach, należy stosować różne rodzaje ochrony, a w przypadku znalezienia kleszcza, po jego usunięciu należy skontaktować się z lekarzem. Pomoc, okazana w pierwszych 96 godzin, może zapobiegać rozwój kleszczowe zapalenie mózgu – choroba bicie komórki mózgu i rdzenia kręgowego.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.