Jak usunąć kamień nazębny

Nalot pojawia się z powodu niewłaściwego oczyszczenia jamy ustnej, pod wpływem kofeiny, nikotyny i innych substancji barwiących. Usunąć nalot można nie tylko w gabinecie, ale i w domowych warunkach za pomocą różnych substancji.

Jak usunąć kamień nazębny

Trzeba

  • – elektryczna szczotka;
  • – wybielająca pasta do zębów;
  • – soda;
  • – płyn do płukania jamy ustnej;
  • – sok z cytryny;
  • – nadtlenek wodoru;
  • – guma do żucia.

Instrukcja

1
Kupić elektryczną szczoteczkę do zębów – jest lepiej usuwa płytkę nazębną. Także trzeba, i wybielająca pasta do zębów, najlepiej z zawartością cząstek ściernych. Pasta powinna być dobrej jakości, w przeciwnym razie po prostu bałagan emalia. Czyścić zęby 2-3 razy dziennie, zwracając szczególną uwagę na problemowych. Aby efekt był lepszy, płukać jamy ustnej освежителем.
2
Soda pomaga usunąć płytkę nazębną. Zwilżyć szczoteczkę w wodzie i zanurzyć ją w sodę. Aktywne ruchy oczyścić zębowy. Dokładnie wypłukać usta wodą. Jeśli masz podatne na uszkodzenia dziąsła, następnie dodać sodę do pasty do zębów.
3
Dodaj do pasty do zębów sok z cytryny i dobrze wymieszać. Nałóż otrzymany skład na problematyczne miejsca zębów i pozostawić na 5-10 minut. Staraj się siedzieć z uchylone usta, aby pasta nie zmyła się śliną. Wyczyść zębowy i dokładnie płukać jamy ustnej ciepłą wodą.
4
Kilka razy dziennie przecierać zęby sokiem z cytryny. Rób to za pomocą wacikiem. Wtedy nie jeść w ciągu godziny. Również można zrobić i aplikacje, ale to tylko pod warunkiem, że zęby nie są dotknięte próchnicą i niewrażliwe na działanie kwasów.
5
Jeśli nic nie pomaga, ale iść do szpitala nie chcesz lub boisz, to zapytaj w aptece specjalny kompleks wybielający, który można używać w warunkach domowych. Należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, a dopiero potem przystąpić do przeprowadzenia zabiegu.
6
Nie zapomnij, aby po każdym spożyciu posiłku przepłukać usta wodą, a jeśli to niemożliwe, to żuć gumę około 5 minut. Jeśli masz stoją plomby, unikać kontaktu gumy do żucia na zęby реставрированные.
Porada
Jeśli masz wrażliwe zęby lub występują problemy z dziąsłami, to wszystkie powyższe procedury nie podejdą. Skonsultuj się z lekarzem, aby rozwiązać problem bardziej щадящими sposoby.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.