Jak usunąć вдовий garb

Вдовьим garbem w go już nie używa nazywają odkładanie się tkanki tłuszczowej w górnej części pleców. Choroba bardziej narażone są kobiety w wieku powyżej 45 lat. Przyczyną tego są zmiany hormonalne, zachodzące w po menopauzie. Вдовий garb w zaawansowanym stadium praktycznie nie poddaje się leczeniu, jednak po pojawieniu się pierwszych objawów choroby z nim nie tylko można, ale i trzeba walczyć.

Jak usunąć вдовий garb

Instrukcja

1
Jedną z przyczyn pojawienia się вдовьего garb jest osteoporoza — choroba, w której zmniejsza się wytrzymałość kości. I mimo, że od tego cierpi cały szkielet, na zewnątrz choroba objawia się deformacją piersiowego i szyjnego działów kręgosłupa. Jeśli postawiono tę diagnozę, jeść pokarmy bogate w wapń. Częściej udaj się na słońce, dzięki któremu w organizmie wytwarzana jest witamina D3. W razie potrzeby należy przyjmować zawierające wapń apteczne preparaty wzbogacone колекальциферолом (witamina D). To będzie hamować rozwój choroby, a w połączeniu z innymi środkami pozwoli go wyleczyć.
2
Przejdź физиолечение. Wyraźny wpływ mają prądy impulsowe i terapii ultradźwiękowej. Wskazane jest, aby nie ograniczać się do 10-15 zabiegów. Aby choroba nie прогрессировало, musi przejść co najmniej 2-4-tych kursów fizjoterapii rocznie.
3
Masaż szyi strefy jest bardzo skuteczny w walce z вдовьим garbem. Doświadczeni specjaliści są w stanie usunąć wady w ciągu kilku sesji. Oczywiście, jest to możliwe tylko we wczesnym stadium choroby. W zaawansowanych przypadkach będzie musiał przejść kilka kursów masażu w 10-15 zabiegów.
4
Śledź energią. Ponieważ вдовий garb składa się z tkanki tłuszczowej, gwałtowny przyrost wagi natychmiast doprowadzi do progresja choroby. Wykluczyć z diety tłuste jedzenie, fantazyjne chleb, cukier. Poprowadź liczenie kalorii.
5
Prowadź aktywny tryb życia. Brak aktywności fizycznej przyczynia się do szybkiego wzrostu вдовьего garbu. Dwa-trzy razy dziennie ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa. Leżąc na plecach, weź głęboki oddech i jak najwięcej stańcie plecami do podłogi. Na wydechu rozluźnij się. Powtórz 5-7 razy. Starsi ludzie, którym to ćwiczenie może wydawać się skomplikowane, należy regularnie robić lekkie ćwiczenia. Siedząc, połóż ręce na ramiona. Alternatywnie podaje łokcie do tyłu i zwracać je w pozycji wyjściowej.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *