Jak usunąć czerwone rozstępy

Pomimo osiągnięcia naukowe, całkowicie usunąć rozstępy praktycznie niemożliwe. Jednak można je rozjaśnić, spłaszczyć i zrobić prawie niewidoczna. Rozstępy stanowią uszkodzenia skóry na poziomie skóry właściwej. Po tym następuje zanik powierzchni skóry, która wraz z wydłużeniem i pęknięciem na poziomie włókien kolagenu i elastyny.

Jak usunąć czerwone rozstępy

Instrukcja

1
Niedawno pojawiły się rozstępy różnią się czerwonawym odcieniem, tak jak w wewnętrznych надрывах skóry znajdują się naczynia krwionośne. Po chwili czerwone rozstępy zaczynają się rozjaśniać i z czasem stają się widok białych rowków o szerokości do centymetra.
2
Rozstępy są martwą strefą, dlatego na ich terenie nie rosną włosy, skóry, sekret, nie wyróżnia się. Jeśli zreflektować się, gdy rozstępy mają jeszcze czerwony odcień, i podjąć odpowiednie środki, to znikną.
3
Jak tylko zauważysz u siebie czerwone paski, umów się na wizytę do kliniki, gdzie można zrobić peeling chemiczny. Procedura ta obejmuje nakładanie na skórę tłuszczowych, które spalają głębokie warstwy naskórka. Podczas zabiegu wykorzystuje 3 rodzaje kwasów. Pierwszym z powierzchni skóry usuwane są martwe komórki skóry, co również przyczynia się do syntezy kolagenu. Drugim i trzecim typem kwasów spalają powierzchniowe i głębokie warstwy skóry. Zabieg jest dość bolesny, ale skuteczny. Skuteczność zabiegu zależy od kwalifikacji i doświadczenia lekarza, właściwego przygotowania skóry, a także późniejszego jej leczenia.
4
W warunkach domowych usunąć czerwone rozstępy pomoże masaż z użyciem masła kakaowego. Najpierw oczyść skórę drobnym peeling, dokładnie wytrzeć ręcznikiem, a następnie nanieść niewielką ilość oleju kakao w dłoni i pocierać w problematyczne miejsca miękkimi ruchami przez kilka minut. Tę procedurę należy wykonywać codziennie przez miesiąc – stopniowo rozstępy zaczną znikać.
5
Należy zwrócić uwagę również na migdałów i oliwy z oliwek – każde z nich nawilża i działa regenerująco, więc w razie potrzeby można je na przemian z masłem kakaowym.
6
Istnieje wiele różnych kosmetyków, które pomagają pozbyć się rozstępów. Kupując taki środek, należy zwracać uwagę na skład – w nim powinny zawierać witaminy c, A, E, a także kolagen i elastyna. Środkami pomocniczymi mogą być silikon i retinoidy. Nakładać kosmetyk na obszary problemowe należy rano i wieczorem.
Należy zwrócić uwagę
Długotrwałe i głębokie rozstępy praktycznie nie nadają się do korekcji, ale lekko spłaszczyć je można za pomocą peelingu chemicznego lub laserowej szlifowania.

Porada
Lekarze nie zalecają robić peeling chemiczny dla osób cierpiących na choroby układu krążenia.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *