Jak ustawić znacznik na коленвале

Dla terminowego dystrybucji wlot paliwa i emisji spalin w silnikach spalinowych stosuje rozrząd mechanizm. Jego praca odbywa się poprzez otwieranie i zamykanie zaworów, które mają napęd od wałka rozrządu. Wał z kolei ściśle zsynchronizowany z wałem korbowym za pomocą łańcucha lub шестеренчатой transmisji. Dla prawidłowej pracy silnika należy dokładnie wyregulować położenie wału korbowego.

Jak ustawić znacznik na коленвале

Trzeba

  • – łańcuch rozrządu;
  • – olej silnikowy;
  • – wkrętak;
  • – zestaw kluczy;
  • – klucz dynamometryczny;
  • – szmaty;
  • – rękawice ochronne.

Instrukcja

1
Ocenić przydatność przekładni łańcuchowej do pracy. Można to zrobić przez brak lub obecność możliwości napinania łańcucha. Jeśli znacznik gwiazdki wałka rozrządu pokrywa się ze znacznikiem na obudowie wałka rozrządu, a znak na kole pasowym wału korbowego znajduje się znacznie poniżej kreski na pokrywie silnika, należy wymienić łańcuch.
2
Przed założeniem łańcuchów należy go sprawdzić. Weź ją płasko jedną ręką. Jeżeli odchylenie nie przekracza 10 mm, łańcuch nadaje się do użycia. Przy zbyt dużym ugięciu lub asymetryczna провисании gałęzi obwodu nie jest zalecane.
3
Rozpocząć łańcuch instalacji i regulacji urządzenia. Nasmarować łańcuch. Umieścić śruby w otworach, których mocowane są gwiazdki. Dwa razy obrócić wał korbowy i sprawdź zbieżność oznaczeń zębatych wału korbowego i wałka rozrządu. Jeśli instalacja jest wykonana prawidłowo, etykieta wału korbowego będzie znajdować się naprzeciwko odpływu cylindrów, a ryzyka zębatki wałka rozrządu – naprzeciwko odpływu na obudowie łożyska. Dokręcić śruby kluczem dynamometrycznym.
4
Napiąć łańcuch. Wytrzeć szmatką miejsca lądowania i załóż nowe uszczelki pod pokrywy.
5
Jeśli oznaczenia nie pasują do siebie, rozwiń wał korbowy, aby duży rowek zapanował na około 10 godzin, jeśli użyć dla wygody i przejrzystości układ cyfr na tarczy. Etykieta na zębie wału korbowego będzie pojawiało się na około 3 godziny. Etykieta ta stanowi znamię na czole zęba wału korbowego, wykonaną электрографом.
6
Poszukajcie na wale korbowym etykietę, która ma widok заходной dołka od wiertła (znajduje się między zębami). Nasmarować olejem silnikowym tuleję pod wał korbowy i ustaw wał korbowy tak, aby ząb wału korbowego z etykietą znajduje się w zgłębieniu zębów wałka rozrządu, ma etykietę.
Należy zwrócić uwagę
Wykonuj operacje delikatnie i bardzo dokładnie, ponieważ przy złym połączeniu etykiet silnik po prostu się nie uruchomi.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.