Jak ustawić pocztę

Pomimo pojawienie się nowych sposobów komunikacji internetowej, e-mail nadal nie traci na popularności. Nawet ci użytkownicy, którzy nie mają stałej potrzeby wdawać się w rozmowę, nie może obejść się bez skrzynki e-mail, korzystając z niego dla rejestracji na stronach internetowych, serwisów informacyjnych i monitorowania stanu swoich kont sieciowych. Jednym słowem, internetowa poczta e-mail – jest to integralna część sieci życia. Jeśli jeszcze nie udało się pozyskać osobisty e-mail, to czas dowiedzieć się, gdzie i w jaki sposób można to zrealizować.

Jak ustawić pocztę

Instrukcja

1
Wszystko zaczyna się od serwisu wiadomości e-mail. Najwięksi dostawcy usług pocztowych na dzień dzisiejszy – to portale mail.ru, yandex.ru, rambler.ru i gmail.com. Internetowa poczta e-mail – jest to wirtualny gabinet użytkownika, jego konto na jednym (lub kilku jednocześnie) z takich usług pocztowych. Aby odpalić sobie pocztę, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, do którego link znajduje się zwykle w widocznym miejscu, około pól wprowadzania pary login-hasło”. Aby się zarejestrować musisz ułożyć hasło i wpisać odpowiednią nazwę konta – tę część adresu, że będzie stał przed znakiem „@”. Oficjalna nazwa tego symbolu – angielski „at”, ale w codziennym komunikowaniu się nazywają go „psem”. Spółka zarejestrowana mail będzie wyglądać jak twoja [email protected]ę portalu. Praktycznie wszystkie portale oferują posiadaczom kont masę dodatkowych zasobów.
Wszystko jest gotowe do użycia. A oto korzystać z wirtualnej korespondencji można na różne sposoby. Najprostsze – dostęp do pocztową bezpośrednio poprzez interfejs www, czyli wejść na wybrany portal, wpisywać loginu i hasła, i zarządzać pocztą e-mail za pośrednictwem przeglądarki, przechodząc na linki i wirtualnych folderów.
Jak ustawić pocztę
2
Jest bardziej wygodny i nowoczesny sposób. Istnieje kilka programów pocztowych, za pomocą których można pracować ze swoim elektronicznym pocztową, nie otwierając przeglądarkę. Program posiada znacznie bardziej elastyczne ustawienia, uwalnia od oglądania niepotrzebnych reklam i ściągania nadmiaru ruchu. W skład systemu operacyjnego zwykle wchodzi jednym z takich programów Microsoft Outlook. Nie mniej popularne są „zbieracze” The Bat! i program od twórców tej samej przeglądarki Mozilla Thunderbird. Przy takim sposobie mail będzie przechowywany na komputerze użytkownika. Jest to szczególnie korzyść odczują na sobie ci, którzy mają potrzebę wysyłanie i odbieranie załączników.
Tego rodzaju programy są dostępne i w portable-wersjach, czyli „przenośnych”. Oznacza to, że użytkownik może mieć na pamięci flash egzemplarz swojego programu z jego osobistymi preferencjami, i korzystać z poczty e-mail za pomocą tego programu z dowolnego komputera. Przy tym nie ma potrzeby za każdym razem, zainstalować ją na nowo. Minus w tym, że program trzeba najpierw skonfigurować, i niedoświadczeni użytkownicy często doświadczają z tym trudności. Tym nie mniej, konfiguracja skrzynki kolektora nie stanowi większego problemu, a szczegółowe instrukcje, jak można na innych stronach Internetowych, jak i na samej witrynie usługi poczty.
3
Niektóre przeglądarki mają również wbudowany skrzynka moduł, coś w rodzaju programu poczty e-mail bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Jednak ta metoda nie jest bardzo wygodne i niebezpieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa danych, a ponieważ nie ma dużej popularności.
W jaki sposób i jaką konkretnie program wybrać – kwestia gustu, wygody i przyzwyczajenia. Warto samemu wypróbować te opcje, aby wybrać najbardziej odpowiednią metodę dostęp do Internetu-komunikacji.
logo
Kategoria:
E-mail

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.