Jak ustawić brama przesuwna

Dla mieszkańców domów prywatnych bardzo ważne jest, aby ograniczyć możliwość obcych osób przeniknąć w okolicy terytorium, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na niezawodność bramy. W Rosji najlepiej ustawić bramę z откатным kierowniczego, ponieważ, oprócz innych zalet, będzie zwolniony z konieczności czyszczenia śnieg przed ich otwarciem.

Jak ustawić brama przesuwna

Trzeba

  • – brama przesuwna;
  • – poziom;
  • – ruletka;
  • – łopata;
  • – master przewód;
  • – cement, piasek, woda;
  • – ceowniki 20 i armatura 12;
  • – wkrętarka;
  • – wiertarka.

Instrukcja

1
Zanim ustawić bramę przesuwną należy sprawdzić, czy otwór w płocie konieczne wymagania. Zmierz długość ogrodzenia w jedną ze stron od przyszłych bramy – wielkość działki, wolnego od drzew i innych przeszkód, musi być nie mniej niż półtora razy dłuższy niż szerokość otworu. Uwaga: tutaj nie powinno być pochylenia, obrót ogrodzenia itp.
2
Zrób układ podłoża betonowego. Do tego wzdłuż ogrodzenia od krawędzi otworu w kierunku wycofywania, odłóż odległość równą połowie otworu w ogrodzeniu. Szerokość wykopu powinna być 400-500 mm w głąb terytorium. Z drugiej strony należy zaznaczyć pit dla odniesienia słupa tak, aby ustawiony słup nie przeszkadzał jazdy i nie заужал otworu. Wykopać dół tak, aby była głębokość nie mniej niż 200 mm głębiej warstwy przemarzania gruntu.
3
Weź ceowniki 20 i armatury o średnicy 12, umieścić go cięcia armatury do podstawy kanału tak, aby była podwójna „grzebień”. Następnie wzmocnić konstrukcję poprzecznymi wiązaniami, z tej samej armatury.
4
Opuść wynikowy hipotecznego element w dół швеллером w górę tak, aby znajdował się równolegle do ogrodzenia i poziomo, boczna powierzchnia przy tym musi przylegania do istniejącego słupa ogrodzenia. Uwaga: od tego, na jakiej wysokości umieścić hipotecznego element, będzie zależeć odstęp od dolnej krawędzi bramy do drogi.
5
Wypełnić pit betonem tak, aby powierzchnia kanału nie został zamknięty. Pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 6 dni.
6
Podajcie linię ruchu bramy za pomocą kreatora-przewód na wysokości 150-200 mm. Przygotowanie do montażu wózki rolkowe. Очертите umiejscowienie podpór rolkowych.
7
Zbierz przygotowane wózki rolkowe, wkładając je do środka profilu nośnego. Przesuń montaż bram przesuwnych i regulację poziomu tarczy. Zaznacz końcówki rolki i zaślepkę profilu nośnego.
8
Następnie zaznacz górny prowadzący кроншейн, przy czym strona z otworami do mocowania musi być skierowana w stronę słupa wsporczego. Dosunięte do słupa ogrodzenia postaw pierwszy post tak, aby jego bok w pozycji zamkniętej zamykały przednie skrzydło bramy.
9
Przesuń montaż уловителей i automatyki, jeżeli jest ona przewidziana jest konstrukcją bramy.
logo
Article Categories:
Remont chaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *