Jak uśmierzyć ból duchowy

Gdy odczuwasz ból fizyczny, wyjście jest oczywista – idziesz do lekarza, który przepisze ci odpowiednie leczenie i nieprzyjemne odczucia wycofują się. Znacznie trudniej wygląda sprawa z bólem duszy. Ludzie rzadko w chwilach rozpaczy zwraca się do terapeuty, a coraz częściej próbują zagłuszyć doświadczenia samodzielnie.

Jak uśmierzyć ból duchowy

Instrukcja

1
Większość ludzi starają się zagłuszyć psychiczne rany za pomocą alkoholu. To może pomóc, jeśli można spędzić jeden wieczór z najlepszym przyjacielem, распивая wino i omawiając problem. Nazajutrz po intymnych rozmów powinno stać się łatwiejsze. Jednak jeśli będziesz spędzać takie „leczenie” regularnie, do problemu przybędzie jeszcze jeden problem alkoholizmu.
2
Gimnastykuj się. Podczas zajęć wytwarza się endorfina – hormon radości, a rytmiczne, monotonne czynności pomagają oderwać się od doświadczeń. Ponadto, po regularnych treningów u ciebie poprawi kształt, co również podniesie na duchu.
3
Zmień otoczenie. Weź urlop i udać się do ośrodka, gdzie od dawna marzył o odwiedzenie. Jeśli nie masz takiej możliwości – wybrać się na weekend do innego miasta. Zrób wszystko, aby zdobyć nowe doświadczenia, które заглушат ból i odwracają.
4
Zejdź z głową w pracy. Śmiało bierz na siebie nowe projekty, zostawaj po zakończeniu dnia roboczego. Jeśli to nie wystarczy, znajdź sobie hobby. Клейте modele statków, вышивайте. Jeśli będziesz ciągle zajęty, nie masz czasu, aby myśleć o swoich problemach.
5
Wielu ludzi znaleźć pocieszenie w religii i duchowych praktykach. Jeśli nigdy nie zainteresowani, spróbuj zapoznać się z Biblią. Buddyzm z jego systemem rezygnacji z pragnień również pomoże ci spojrzeć na twój problem na nowo. Joga, medytacja – to wszystko pomoże oczyścić umysł od doświadczeń.
6
Poznaj nowych ludzi. Jeśli wiesz, że w twoim mieście jest klub hodowców, miłośników, fanów kryminałów Darii Донцовой i interesuje ten temat to śmiało idź na spotkanie. Również częściej wypad na koncerty, wystawy i inne imprezy organizowane u ciebie w mieście.
Porada
Walcząc z bólem emocjonalnym, pamiętaj, że psychologowie zalecają, aby nie zagłuszać jej, a przeżyć, cierpieć, płakać. Tylko wtedy poczujesz się gotowy żyć dalej.

logo
Kategoria:
Depresja i stres

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.