Jak wspierać osoby w trudnych chwilach

Jednym z głównych kontroli na przyjaźń jest umiejętność wsparcia bliskiej osoby w trudnych chwilach. Od tego, jak poradzić sobie w tym trudnym zadaniem, może zależeć nie tylko stan umysłu swojego przyjaciela, ale i twoje kolejne relacje z nim.

Wsparcie - to jest dokładnie to, czego oczekuje od ciebie przyjacielem w trudnych chwilach.

Instrukcja

1
Najważniejsze w obsłudze – możliwość wysłuchać. To pierwsze, co należy zrobić. Przygotuj się do długiego wylanie siebie, nie przerywa i nie dać rady – na razie. Zamiast tego ustawić swoje ramię, przygotuj kojący herbaty, przytul drogiego człowieka i słuchaj.
2
Po tym, jak ten ważny etap zakończony, wszystkie łzy вылиты, wszystkie słowa wypowiedziane, nadszedł czas waszych rad. Pomóż przyjacielowi do czynienia z sytuacją, натолкните go na konkretne działania. Jeśli człowiek, będąc w zrozpaczony uczucia, nie może obiektywnie ocenić sytuację, i drogi wyjścia widują go w bardzo ograniczonej ilości, pomóż mu spojrzeć na problem pod nowym kątem. Teraz – nośnik obiektywizmu i trzeźwości, i to bardzo odpowiedzialne stanowisko, bo to, co polecacie do znajomego, może być realizowane.
3
Pomóż siebie oderwać. Najważniejsze, aby nie rzucać się od razu na głęboką wodę rozwiązania problemu, ważne jest, aby dojść do siebie, odpocząć i zrelaksować się. A kto, jeśli nie przyjaciele, najlepsi pomocnicy w tym? Wpraw измученного cierpieniem towarzysza na pozytywne wydarzenie, zorganizować imprezę tematyczną lub jazda na rowerach za miasto. Wszystko to rozwieje negatywne nastawienie twojego przyjaciela i daje mu nadzieję na pozytywne rozwiązanie.
4
Daj do zrozumienia, że dokuczliwy – to nie jest wyjście. Zdarzają się sytuacje, gdy mimo wszelkich starań i сменившееся nastrój, po czasie wszystko wraca do łez i skarg. Tutaj nie można się poddawać, a ważne jest, aby wyjaśnić człowiekowi, że nieskończona dokuczliwy problem nie zostanie rozwiązany, trzeba stać się silnym i skończyć z nią raz na zawsze. Tego będzie promować swój pozytywny i aktywna pozycja życiowa.
5
Pomóż zmienić siebie. Ten, co dostał jakiś smutny lekcja w życiu, musi dodać sobie doświadczenie, a więc ulec zmianie. Jeśli trudno jest to zrobić wewnętrznie, to zacznij od wyglądu: nowa fryzura, nowy niezwykły styl, ubrania, nowe zainteresowania. A wewnętrzne zgodność nie każe na siebie czekać. Twój przyjaciel zmieni się na lepsze, staje się bardziej interesujące, mądrzejszy i bardziej doświadczony, a twoje relacje zysk niesamowitą siłę i zaufanie.
logo
Kategoria:
Depresja i stres

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.