Jak uruchomić 2 Skype

Ogromna liczba użytkowników znajomy z programem Skype. Czasami występuje konieczność jednocześnie pracować z tym programem, za pomocą dwóch konta. W takich sytuacjach ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo jednocześnie uruchomić dwa programy Skype.

Jak uruchomić 2 Skype

Trzeba

  • – Skype.

Instrukcja

1
Jeśli nie planujesz stale uruchomić dwie kopie programu Skype, to należy użyć wiersza polecenia. Na początek zwykły sposób otwórz program. Wyłącz automatyczne logowanie użytkownika. Jeśli tego nie zrobisz, to po ponownym uruchomieniu programu będziesz pracować z jednego konta na dwa okna.
2
Wypełnij pola „Nazwa użytkownika” i „Hasło” i kliknij przycisk „Połącz”. Zaloguj się do programu za pomocą wybranego konta. Teraz naciśnij klawisze „Start” i R, Wpisz polecenie cmd, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby przejść do wiersza poleceń.
3
Wybierz dysk lokalny C, wpisując polecenie cd C:. Teraz przejdź do katalogu, w którym znajduje się program Skype. Zwykle w tym celu należy wprowadzić polecenie cd program files/skype/telefon i nacisnąć klawisz Enter.
4
Teraz wpisz polecenie skype.exe /secondary, a następnie naciśnij klawisz Enter. Po pewnym czasie zostanie uruchomione nowe okno programu Skype. Powtórz procedurę wprowadzania nazwy użytkownika i hasła, wykorzystując dane z drugiego konta. W tym przypadku również nie należy ustawiać znacznik wyboru obok opcji „Automatyczne logowanie po uruchomieniu programu”.
5
Jeśli planujesz często korzystać z raz dwa konta, utwórz nowy skrót do pliku skype.exe. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie „Właściwości”. Otwórz zakładkę „Skrót” i w polu „Element” dodaj wiersz /secondary po cudzysłowu. Kliknij przycisk „Zastosuj”, aby zapisać ustawienia. Teraz po otwarciu tego skrótu zostanie uruchomiony drugi kopia programu Skype.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *