Jak skonfigurować mikrofon w Skype w systemie Windows 7

Na dzień dzisiejszy Skype jest jednym z najbardziej popularnych sposobów komunikacji. Z jego pomocą można nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć swojego rozmówcy. Ponadto, dzięki mobilnego dostępu do internetu można korzystać ze Skype ‚ a nawet w drodze. Przecież wielu nowoczesne laptopy mają wbudowaną kamerę. Aby rozpocząć korzystanie z programu Skype, należy podłączyć do komputera mikrofon.

Jak skonfigurować mikrofon w Skype w systemie Windows 7

Trzeba

  • – komputer z SYSTEMEM Windows 7.

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do konfiguracji mikrofonu, należy upewnić się, że wszystkie niezbędne sterowniki dźwięku są zainstalowane w twoim systemie. W przeciwnym razie mikrofon po prostu nie będzie działać.
2
Mikrofon podłącza się do gniazda, które znajduje się na tylnym panelu komputera. Na niektórych systemowych blokach to gniazdo może być również na przedniej ścianie. Jednak nie zawsze może być miejscem pracy, z tego względu, że po prostu nie jest podłączone do złącza na płycie głównej komputera. Więc jeśli po podłączeniu mikrofonu do przedniego panelu system go nie rozpoznaje, to lepiej podłączyć urządzenie do gniazda, które znajduje się z tyłu jednostki systemowej.
3
Po tym jak mikrofon będzie podłączony, naciśnij przycisk „Start” i wybierz „Panel sterowania”. W panelu sterowania kliknij na „Dźwięk”.
4
Pojawi się okno ustawienia sprzętu audio. W tym oknie wybierz zakładkę „Nagrywanie”. Po tym, przejdź do zakładki „Poziomy”. Przeciągnij suwak od pierwotnego położenia w prawą stronę. Można zostawić suwak gdzieś na środku taśmy. Również w oknie „Zapis” w razie potrzeby możesz ustawić inne parametry pracy mikrofonu.
5
Następnie należy skonfigurować mikrofon już bezpośrednio do Skype ‚ a-programu. Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany ten program, to trzeba ją pobrać i zainstalować na komputerze. Także u ciebie powinna mieć własne konto w Skype. Uruchom Skype-program i zaloguj się na swoje konto.
6
Na pasku narzędzi programu wybierz opcję „Połączenia”, a następnie przejdź do „Ustawienia dźwięku”. W polu „Mikrofon” powinien pojawić się mikrofon, który można podłączyć do komputera. Można dostosować parametry pracy tego urządzenia.
7
Po wybraniu wszystkich ustawień w razie potrzeby można sprawdzić działanie mikrofonu. W tym celu w menu programu wybierz „Zrobić kontrolny telefon” i przetestuj ustawienia pracy urządzenia.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *