Jak uruchomić grę w plikach iso

Pliki z rozszerzeniem .iso zawierają kopię oryginalnego nośnika optycznego z nagraniem filmu, albumu muzycznego, gry komputerowej itp. nazywane Są „obrazy” płyt i mogą być wykorzystane do stworzenia pełnego lub wirtualnego duplikatu CD lub DVD-rom. Do tego konieczne jest posiadanie w komputerze specjalnej aplikacji, obliczonej na pracę z plikami takiego formatu.

Jak uruchomić grę w plikach iso

Instrukcja

1
Wybierz i zainstaluj ją na komputerze jakiś program-emulator. Takich aplikacji jest dziś istnieje bardzo wiele – na przykład, można użyć programu Alcohol 120%, Daemon Tools, UltraISO, itp. można je Znaleźć na dyskach w sklepach komputerowych lub pobrać przez internet ze stron producentów, z których większość oferuje uproszczone darmowe wersje tych programów lub okres próbny, trwający od dwóch tygodni do miesiąca.
2
Po zainstalowaniu aplikacji uruchom go i wybierz z menu polecenie montowania obrazu płyty. Każdy program ma swój własny interfejs, więc dać jednoznaczną wskazówkę, gdzie należy szukać tego polecenia nie można. Na przykład, jeśli wybrałeś UltraISO, rozwiń w sekcji menu „Narzędzia” i wybierz opcję „Zamontuj w wirtualnym napędzie”. W tej drużynie jest tu przypisana „gorący klawisz” F6 – można korzystać i nią.
3
Jakiej aplikacji nie używali, w ślad za wyborem polecenia montowania powinien pojawić się okno wyszukiwania pliku z żądanym obrazem dysku. W UltraISO ta forma zawiera rozwijaną listę z listą dostępnych wirtualnych napędów, w których obraz ten może być zamontowany. Lista znajduje się w pierwszym wierszu, a w następnej znajduje się przycisk z wielokropkiem – kliknij ją, aby otworzyć dodatkowe okno i z jego pomocą znaleźć w komputerze odpowiedni plik iso. W razie potrzeby pełną ścieżkę można wpisać ręcznie w polu tekstowym pod napisem „Plik obrazu”.
4
Po wybraniu pliku kliknij przycisk, wyzwala proces montowania obrazu. W programie UltraISO ona umieszczona w lewym dolnym rogu formularza i ma napis „Zamontować”. Ta aplikacja daje sam proces, bez żadnych zewnętrznych efektów – nie ma żadnych komunikatów informacyjnych lub innych oznak uderzenie lub zakończeniu operacji.
5
Zainstaluj grę z wirtualnego dysku, który nie jest zamontowany obraz iso. Jeśli korzystałeś z UltraISO, naciśnij przycisk w górnym wierszu formularza (po najechaniu na nią kursorem myszy pojawia się komunikat „Uruchamianie”). W rezultacie zostanie uruchomione menu dysku, w którym należy wybrać opcję instalacji. Jeśli gra nie wymaga instalacji, można od razu zacząć z niego korzystać.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.