Jak uprawiać pieczarki i boczniaki

Grzyby zawierają lotnych, polisacharydy, aminokwasy, tłuszcze, węglowodany, potas, fosfor, żelazo. Połączenie tych substancji cechy charakterystyczne grzybów nadaje im właściwości przeciwnowotworowe, obniża ryzyko choroby sercowo-naczyniowe, choroby układu nerwowego. Taki przydatny produkt można wyhodować u siebie w mieszkaniu.

Jak uprawiać pieczarki i boczniaki

Trzeba

  • – słoma;
  • – obornik;
  • – grzybnia boczniaka i pieczarek;
  • – worki foliowe.

Instrukcja

1
Znajdź surowce, zwana substratem do uprawy grzybów вешенок – to łodygi kukurydzy, słoma, trzcina, opałowe, plewy, łuski gryki. Nie bierz podłoże, dotknięte pleśnią. Aby spróbować swoich sił w uprawie grzybów, wystarczy wziąć 7-10 kg surowca.
2
Kup 1 kg grzybni boczniaka. Przechowywać go w lodówce w temperaturze 2-4 S. Posiekać substrat do 0.5-5.0 cm Wsypać go w garnku i zalać wodą. Doprowadzić wodę do wrzenia i gotować drobne surowce 15-20 minut, a duży – do dwóch godzin.
3
Spuścić wodę. Gotowy substrat nie wycieka wodą, ale musi być wilgotny. Przechowywać w lodówce do 26-28 Z.
4
Przygotuj dwie plastikowe torby na tyle dużych i silnych. Umyć je i zrób perforacja – w 4-5 cm od siebie, wyciąć otwór 1-2 mm średnicy. Umieść pakiety dla grzybów w roztworze wybielacza na około dwie godziny. Wstrząsnąć woreczki, aby wlać roztwór.
5
Lay w pakiety podłoże i grzybnia. Podłoże należy wprowadzać w porcjach po 200 g, a grzybnia – 10 g. Kładź je na przemian, zaczynając od grzybni. Tie pakiety i umieścić je w czyste pomieszczenie, w temperaturze 20-22 c na 12-15 dni.
6
Pokój wietrzyć 4 razy na dobę. Nie wolno dopuścić do wzrostu temperatury i penetracji muchy – to doprowadzi do śmierci grzybni grzybów.
7
Przez 7-10 dni powierzchni podłoża pokryte мицелием. Zostaw pakiety w tym samym pomieszczeniu na 3-5 dni. Potem przenieś się do innego – o temperaturze 12-15 Z, oświetlone lampami światła dziennego lub z naturalnym oświetleniem. Wilgotność utrzymuje się na poziomie 85-95 %.
8
W tym pomieszczeniu przez 10-15 dni można zauważyć początki grzybów. Pokroić polietylen w tych miejscach lub usunąć go całkowicie. Zwiększ wilgotność w pomieszczeniu do 95-100 %. Podlewamy podłoże z opryskiwacza. Nie zapomnij, aby wywietrzyć pomieszczenie.
9
Zbieraj plony вешенок na 7-10 dnia po usunięciu folii. Jest to pierwsza fala grzybów. Będzie i druga, ale mniej, przez 10-14 dni.
10
Do uprawy pieczarek utrzymywać temperaturę poniżej 12 c, a wilgotność – 85-90 %. Шампиньонам nie potrzebują światła do wzrostu, więc można umówić się na grzybni w piwnicy lub ziemiance.
11
Zrób odżywczą mieszankę ze słomy i obornika. Ten substrat musiał przygotowywać za miesiąc do lądowania. 250-300 kg słomy trzeba na 1 tonę obornika. Wymieszać tej mieszaniny i pozostawić bez wody i światła słonecznego. Dodać 3 kg siarczanu amonu, aby przyspieszyć rozkład. Mieszać mieszaninę do jednorodności.
12
Przy pierwszym mieszaniu wpłać 30 kg gipsu i trochę nawilżyć. Podłoże będzie gotowy w ciągu 25 dni. Umieścić mieszaninę w drewniane skrzynie. Wykorzystuj grzybni pieczarek są навозными i zbożem. Sadząc навозную grzybni разломите na kawałki 3 cm i ułożyć na głębokości 5 cm w gotowy substrat. Odległość między kostkami zrób 20 cm.
13
Зерновую grzybni sadzenia inaczej- unieś 3 cm kompostu i рассыпьте ziarna równomiernie. Potem umieść podłoże na miejsce. Temperaturę w pomieszczeniu utrzymuje się na poziomie 28оС. Przez 10 dni trzeba ją zmniejszyć do 20 ° c, a podłoże zasypać gruntem o wysokości 2-3 cm.
14
Potem temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić około 15оС. Pierwsze pieczarki zbierać przez 35-40 dni. Przez trzy miesiące owocowanie się skończy i wszystko będzie powtórzyć ponownie.
logo
Article Categories:
Sad i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *