Jak upolować monitor

Monitor jest jedną z najważniejszych części składowych komputera. Jego wymiana może odbywać się w wyniku uszkodzenia lub z powodu moralnego zużycia. W każdym przypadku ma swoje cechy przeniesienia monitora, zakupionego dla organizacji.

Jak upolować monitor

Trzeba

  • – podstawowe dokumenty potwierdzające zakup monitora (faktura i przewozowy).

Instrukcja

1
Zrób w rachunkowości następujące komentarze po otrzymaniu nowego monitora, jeśli organizacja nabyła go w zamian uszkodzonego: – Debet na koncie 10 „Materiały”, Kredyt konto 60 „Rozrachunki z dostawcami” – rozważa zakup monitora (jako część zamienna do naprawy komputera);- Debet na koncie 19 „VAT na zakupiony wartości”, Kredyt konto 60 „Rozrachunki z dostawcami” – odbija VAT przy jego zakupie.
2
Спишите cena monitora na rachunku kosztów, jak koszty naprawy podstawowego narzędzia:- Debet na koncie 20 „produkcja” (lub w debet 25,26,44 konta – w zależności od tego, w jakiej jednostce organizacji wystąpił jego wymiana), Kredyt konto 10 „Materiały” – pobrana cena części zamiennych (monitora) do naprawy komputera.
3
Wykonaj w rachunkowości następujące komentarze po otrzymaniu nowego monitora, jeśli twoja organizacja kupiła go dla modernizacji w zamian moralnie przestarzałe: – Debet na koncie 08 „Inwestycje w aktywa trwałe”, Kredyt konto 60 „Rozrachunki z dostawcami” – оприходован nowy monitor;- Debet na koncie 19 „VAT na zakupiony wartości”, Kredyt konto 60 „Rozrachunki z dostawcami” – odbija VAT przy jego nabyciu.
4
Zanieś na pozostałe koszty koszty moralnie przestarzałe monitora poprzez następujące transakcje:- Debet na koncie 01.2 „środki trwałe”, Kredyt w rachunku 01.1 – rozważa zbycie starszego monitora w pierwotnej kosztów;- Debet na koncie 02 „Amortyzacja”, Kredyt w rachunku 01.2 – rozważa kwota należnego amortyzacji starego monitora;- Debet na koncie 91.2 „Pozostałe koszty”, Kredyt w rachunku 01.2 – zlikwidować stary monitor według wartości księgowej.
5
Odbija w rachunkowości wymianę monitora:- Debet na koncie 01.1″środki trwałe”, Kredyt, konta 08 „Inwestycje w aktywa trwałe” – odzwierciedlenie wymiana moralnie przestarzałe monitora na nowy model.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *