Jak umyć termos

Termos został wynaleziony jeszcze w końcu xix wieku, jednak cieszy się dużą popularnością aż do tej pory. Zachowuje pierwotną temperaturę produktu dość długi czas, kompaktowy i łatwy w użyciu. Jak każdy przedmiot sprzętu domowego, termos potrzebuje starannej pielęgnacji i regularnym oczyszczaniu. Główne problemy, z jakimi borykają się jego właściciele – odporne ciemny nalot od napojów i nieprzyjemny zapach.

Jak umyć termos

Trzeba

  • – octowy lub kwas cytrynowy;
  • – tabletki do czyszczenia protez;
  • – ryż;
  • – woda;
  • – butelkowe, szczotka.

Instrukcja

1
Należy myć termos po każdym użyciu ciepłą wodą z mydłem, wcześniej usuwając z niego wszelkie pozostałości żywności. Dla gruntownego mycia skorzystaj бутылочным ершиком. Następnie dobrze spłukać i wysuszyć go. Podczas czyszczenia należy uważać, aby woda nie dostała się w przedziale między powłoką zewnętrzną i wewnętrzną izolacja piłką. To może doprowadzić do tego, że termos nie będzie w stanie utrzymać temperaturę jedzenia i napojów.
2
Jeśli plamy wewnątrz termosu trwałe i usunąć je mechanicznie nie działa, trzeba przeprowadzić „chemiczne czyszczenie”. Dla tej procedury jest idealna dla ocet lub kwasek cytrynowy w torebkach. Wlać do termosu wrzącej wody i dodać 1-2 łyżeczki 70% kwasu octowego lub dwa dodatku kwasu cytrynowego. Poczekaj, aż ostygnie roztworu i dokładnie wypłukać termos z ciepłą, bieżącą wodą. Jeśli nalot pozostał, powtórz tę procedurę kilka razy. Ocet i kwas cytrynowy nie tylko usunie zanieczyszczenia, ale i poradzą sobie z nieprzyjemnym zapachem. Do tego te naturalne „chemikalia” nie spowoduje szkody dla organizmu ludzkiego.
3
Nietypowych, ale bardzo skutecznym sposobem na usunięcie ciemnego nalotu jest używanie tabletek do czyszczenia protez. Wlać do termosu gorącą wodę i opuść dwie tabletki. Zamknij pokrywę i pozostawić na noc. Rano dokładnie wymieszać i wlać roztwór. Wypłukać termos kilka razy pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia.
4
Pozbyć się stęchły i silnego zapachu, z czasem pojawia termos, pomoże rys. Kasza ta jest od dawna znana jest jego unikalną cechą – pochłaniania obcych zapachów. W przeciwieństwie do przemysłowych środków myjących korzystanie z ryżu absolutnie nieszkodliwe dla człowieka i można go używać często. Wsypać do termosu pół szklanki surowego ryżu i zalać je szklanką gorącej wody. Zostaw kaszę na godzinę, aż ryż powiększy się i wchłonie nieprzyjemny zapach. Następnie wyjmij go. Termos dokładnie spłukać ciepłą wodą . Obcy zapach zniknie bez śladu.
logo
Article Categories:
Przydatne wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *