Jak umyć fajki

Fajki na całym świecie stał się bardzo popularną rozrywką, a Rosja nie jest wyjątkiem. Nic dziwnego, bo palenie fajki należą do bezpiecznych sposobów przyjemności aromatycznym owocowym tytoniem. Dym z niego, dzięki temu, że jest bardzo wilgotne, nie wysusza gardło. Ale to tylko w przypadku, jeśli za fajki dbać, myć go i nie dawać słuchawce засориться.

Jak umyć fajki

Instrukcja

1
Fajki nie wymaga szczególnej opieki, ale uważaj na jego czystość trzeba. Oczywiście, nie trzeba często całkowicie wypłukać wszystkie części, ale niewielka czyszczenie jest wymagane. Najlepiej robić to po każdym użyciu. Można myć go i rzadziej, ale wtedy sprzątanie będzie bardziej starannego i wymaga więcej czasu i wysiłku.
2
Podczas mycia fajki, nie należy używać detergentów. W przeciwnym razie w trakcie palenia coś może nagle przypomnieć ich zapach: uczucie nie należy do przyjemnych.
3
Zacznij od szklanki. Вытряхните resztki tytoniu, dobrze opłukać i osuszyć. Jeśli zmieniasz wodę, najlepiej z pomocą ершика przemyć kolbę. Najlepiej go na nic innego, oprócz fajki, nie używać. Ale w ostateczności nada się zwykły kuchenny szczotka.
4
Aby wyczyścić górną część fajki, konieczna specjalna szczotka, którego długość wynosi około jednego metra. Włosie ma krótki, od 0,5 do 1,5 cm. Jeśli nie ma tak ершиком, to wypłukać tę część fajki pod silnym strumieniem wody.
5
Od czasu do czasu przydatne do czyszczenia wąż. Zbyt często tego nie zrobimy, może się zepsuć. Podstawiając go pod silny strumień wody gorącej lub ciepłej wody i trzymaj, aż zacznie wypływać czysta woda. Niektóre węże nie wolno myć wodą, na przykład, takie, które są wykonane z naturalnej skóry. Aby przeczyścić go na sucho, użyj żyłki z kawałkiem pianki, związany w środku. Kiedy będzie sprzątać, to wypierać luźnymi pierścieniami, unikając załamań, w przeciwnym razie zmieniać wąż trzeba zbyt często.
6
Zanim rdza. Kiedy woda na nim nie pozostanie, zebrać i umieścić w etui. Zwykle fajki całkowicie wysycha w ciągu 12 godzin.
Należy zwrócić uwagę
Niektórzy miłośnicy fajki w ogóle nie zaleca się wypłukać przewód elastyczny, ponieważ w środku znajduje się metalowa sprężyna, która od wody może zacząć rdzewieć. Łatwiej kupić nowy wąż, niż ciągle myć stary, jeśli wiadomo, że w nim jest problem.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.