Jak stworzyć wiki

„Wikipedia” – popularna encyklopedia internetowa tworzona siłami samych czytelników. Jeśli dobrze przyjrzysz się w jakimkolwiek temacie i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi użytkownikami internetu, można napisać artykuł w „Wiki”.

Jak stworzyć wiki

Instrukcja

1
Sprawdź, nie stworzony, czy już artykuł na temat, o którym chcesz powiedzieć światu. Podczas wyszukiwania artykułów użyj synonimy, napęd w polu wyszukiwania bliskich w rozumieniu tematu. Jednak, jeśli dokładnie taki sam albo podobny artykuł znaleziono, nie zniechęcaj się. Można uzupełnić już istniejącą, albo, pisząc swój artykuł, podać link do znaleźć się, jak na bardziej ogólne lub związane pojęcie.
2
Jest również możliwe, że warto stworzyć stronę-przekierowanie. Strona ta jest niezbędna w przypadkach, gdy u jednego pojęcia są dwa lub więcej tytułów. Ona wysyła do użytkownika na stronę z informacjami, ale sama nie jest wyświetlany.
3
Aby napisać wiki, młot w wyszukiwarce jej nazwę. Po tym, jak system zaproponuje ci notatki, gdzie występuje podana kombinacja słów, widać na górze link „Utwórz stronę”. W nawiasie tytuł. Kliknij na podanym linku.
4
Przed tobą otworzy się zakładka „Edycja”, gdzie należy wpisać tekst notatki.
5
Wiki należy rozpocząć od krótkiego wprowadzenia. Jeśli padł pomysł o pisaniu artykułów w tym czasie, jak czytać informacje, zbliżoną do tematu, pamiętaj, że użytkownicy „Wikipedii” mogą trafić na twoją stronę z dowolnego miejsca. Daj czytelnikowi wszystkie potrzebne informacje samodzielnie.
6
Słowo kluczowe lub tytułowy termin należy wyróżnić pogrubioną. Nad wszystkimi малоупотребительными słowy zaznacz akcent. Również akcent należy umieścić w słowach, które użytkownik może odczytać na dwa sposoby.
7
Okresowo należy użyć przycisk podglądu, aby upewnić się, czy wszystkie informacje są wyświetlane poprawnie.
8
Jeśli wygląd artykuły i jej zawartość, kliknij przycisk „Zapisz”, aby zapisać wprowadzone przez ciebie informacje. Teraz wiki artykuł zapisany na serwerze.
Należy zwrócić uwagę
W „Wikipedii” jest rozdział „Pisanie artykułów”, w którym podane są zalecenia autorów pisanie artykułów na różne tematy, od nauk technicznych do definicji bajki.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.